Barbie’nin 57 yıllık tarihi bu müzede sergileniyor

0
445

barbie the ıcon57 yılda astronottan UNICEF elçiliğine kadar yüzlerce kariyeri temsil eden, dünyanın en ünlü oyuncak bebeği “Barbie” dev bir sergiyle geçmişten bugüne hatıraları canlandırıyor. İtalya’nın başkenti Roma’da açılan “Barbie: The Icon” adlı sergide, ilk Barbie’nin yanı sıra simgesel değeri olan 380 bebek, ev ve aksesuarları, dünyanın en ünlü modacıları tarafından tasarlanan kıyafetleri ile Barbie hayranlarını bekliyor.

Gerçek adı “Barbara Millicent Robert” olsa da tüm dünya onu “Barbie” olarak tanıdı. 9 Mart 1959’da New York Uluslararası Oyuncak Fuarı’nda görücüye çıktığı andan itibaren tüm dünyada kız çocuklarının en sevdiği oyuncak olmayı başardı. Önce ‘Genç Model’ hemen ardından 1960 yılında bir ‘Moda Editörü’ karakterine bürünen Barbie, 57 yıllık serüveni içinde öğretmenden pilota, veterinerden UNICEF elçisine; hatta aya çıkan bir astronota kadar temsil ettiği 150’den fazla kariyer ile kız çocuklarına ilham verdi.

Barbie ‘The Icon’ (Simge) sergisi 15 Nisan’da açıldı

Barbie’nin 57 yıllık serüveni, 15 Nisan’dan itibaren, Barbie “The Icon” kitabının yazarı Massimiliano Capella’nın küratörlüğünde Roma’da Complesso del Vittoriano Müzesi’nde Barbie ‘The Icon’ sergisi ile hayranlarına sunuluyor.

5 ayrı bölümden oluşan Barbie sergisinde, farklı kadın vücutlarını yansıtan üç yeni vücut biçimi “balıketli”, “uzun” ve “minyon”a ek olarak İngiltere Kraliyet Ailesi’nden genç çift Prens William ve Catherine’nin düğün bebeklerini içeren Barbie Fashionista serisinin örnekleri de yer alıyor.

Barbie, çekilişle Romadaki ‘Barbie The Icon Sergisi’ne götürüyor

Barbie, Migros işbirliğiyle düzenlediği kampanyayla bir aileyi çekiliş ile Roma’daki Barbie The Icon sergisine götürüyor. Çekilişe katılmak için 8 Temmuz’a kadar Türkiye genelindeki tüm Migros, 5M Migros, Migros Jet veya Sanal Market mağazalarından, Money Club Kart, Money Bonus veya Money Club Kart özellikli (Migros Club Kart, Money Club Pro Kart, Koç Ailem, Money Club & More, Servis Kart, Positive Card) kart ile tek seferde en az 25 TL’lik Barbie markalı ürün almak yeterli.

YORUM YOK

CEVAP VER