Akbatı AVYM Minikleri Dopdolu Bir Yaza Davet Ediyor

0
448

 

Akbatı AVYMBirbirinden eğlenceli çocuk etkinliklerinin yanısıra, 9 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında, toplamda 5 hafta sürecek “Akbatı Yaz Okulu”, haftanın iki günü miniklerle buluşacak. Hafta içi yaz okuluna katılacak olan minikler, renkli etkinlikler içinde hafta sonu her Cumartesi ve Pazar zemin kat havuzunun önünde buluşacak. Etkinliklerin tamamı ise 14.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Akbatı Yaz Okulu, 9 Ağustos’ta “Ebeveynle Körebe Resim Oynuyoruz” etkinliğiyle başlayacak. Ebeveyn ve çocuğun sırayla birbirine klavuzluk edeceği eğlenceli oyun ile kontrolü elde tutmanın sırları keşfedilmiş olacak. 11 Ağustos Perşembe günü ise tüm çocuklar tek bir resim üzerine çalışarak birlikte faaliyet yapmanın güzel yanlarını öğrenecek.

16 Ağustos’ta “Kes Yapıştır, Kendi Dünyanı Yarat” etkinliği gerçekleşecek. Minikler bu etkinlikte, dergilerden kesilen fotoğraflardan hayallerindeki dünyayı kolaja dökecek ve iç dünyalarını anlatacaklar. 18 Ağustos’taki “Çamurdan Heykel: Başka Dünyadan Gelen Canlıları Ağırlıyoruz” etkinliği ile çocuklar, başka dünyadan gelmiş hayali canlı ve kendileri için çamurdan evler yapacak.

23 Ağustos günü “İleri Dönüşüm: Evdeki Malzemelerden Cüzdan ve Mızıka Yapıyoruz” etkinliğinde, kullanılmış malzemelerden daha iyi bir malzeme yaratmayı sağlayan “upcycling” ile tanışacak olan minikler, 25 Ağustos’ta “Orf Müzik Tekniği ile Vücudumuzla Müzik Yapıyoruz” etkinliğinde çılgın bir eğlenceye katılacak.

31 Ağustos’ta “Büyüten Eğlendirici Atıştırmalıklar Hazırlıyor ve Tadıyoruz” etkinliğinde çocuklara sağlıklı beslenmenin keyifli yanları öğretilecek. Ebeveynler ve çocuklar sağlıklı, eğlenceli ve lezzetli atıştırmalıkları birlikte tadacaklar. 1 Eylül günü ise ebeveynler ve çocuklar yine birlikte “Güçlendiren Eğlendiri İçecekler Hazırlıyor ve İçiyoruz” etkinliğine katılacak. Bu etkinlikte ise meyve ve sebzelerin doğal şekeri ile hazırlanmış, sağlıklı, eğlenceli ve lezzetli içecekler öğrenilecek ve tadılacak.

Akbatı Yaz Okulu’nun son haftasında ise minikler, 6 Eylül günü “Parayı Öğreniyoruz: Kendi Kumbaralarımızı Tasarlıyoruz” etkinliği ile parayı tutumlu kullanmayı öğrenecek ve kendi kumbaralarını tasarlayacak. 8 Eylül günü, MacFit katkılarıyla düzenlenen “Ailemle Pilates Yapıyoruz” etkinliğinde ise doğru vücut duruşunun nasıl olması gerektiği, ağır çanta taşımanın kamburluğa sebep olması gibi konular ebeveynler ile çocuklara oyunla ve sporla keyifli bir şekilde anlatılacak.

YORUM YOK

CEVAP VER