Tiyatro Mie - Sihirli FasulyelerUzun bir yaz tatilini arkalarında bırakan çocukların birçoğu malum şu aralar okuldaki ortamlarına adapte olmaya çalışırlarken, birçoğu da okula gidecekleri günü iple çeker oldular.

Dile kolay! Koskoca yazı devirip, kışa doğru adım adım yaklaşmaya başladık.

O, en sevdiğimiz ve saatlerce süren oyun faslımızı da ardımızda bırakıp artık okullu olmuşken, şimdilerde ise heyecanla tiyatro sezonunun başlamasını beklemeye geçebiliriz demektir. Ne de olsa daha izleyeceğimiz onlarca oyun var değil mi ama…

Unutmayın ki tiyatro; bir çocuğun zihinsel, duygusal ve toplumsal gelişiminde son derece önemli işlevi olan bir eğitim ve sanat faaliyetidir. Eğitimsel öneminin yanı sıra çocuğunuza kazandıracağınız bu alışkanlıkla ister istemez tiyatro sevgisi, sanat zevki ve estetik duygusunu da aşılamış olacaksınız, daha n’olsun…

Bu arada yeni sezon oyunlarının dalya demesine şunun şurasında sayılı günlerin kaldığını düşünecek olursak eğer, yoğun geçen bu okul sürecinde çocuğunuzu tiyatroyla tanıştırmak ne dersiniz sizce de hoş olmaz mı? Bahaneyle hem derslerinden kafasını kaldırıp biraz rahatlamış olur, hem de sizinle birlikte sanatla iç içe birkaç saat geçirir.

Yeni sezon oyunlarıyla son derece dikkat çeken Tiyatro Mie’nin oyunlarını ise kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederim. Zira sahnelenecek birçok oyun, hepimizin bir zamanlar keyifle okuduğu masallardan ibaret.

Tiyatro Mie’nin Ekim ayı içerisinde Profile AVM’de çocuklarla buluşturacağı oyunlar arasında ise Heidi, Alaaddin’in Lambası, Sihirli Fasulyeler; Kozzy AVM’de de Parmak Çocuk oyunu yer alıyor.

Peki Tiyatro Mie’nin sahneleyecekleri oyunlar bu kadar mı? Elbette hayırrrrrr! Zira daha sahnelenecek oyunlar arasında Bremen Mızıkacıları, Pinokyo, Küçük Balık Bambam, Prenses Kurabiye, Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede, Komik Kurt ve Keçi Yavruları var.

8 Ekim itibariyle Profilo’da perdelerini açacak olan Tiyatro Mie’nin biletlerini Biletix ve gişelerden temin edebileceğinizi de ayrıca hatırlatalım.

PROFİLO AVM oyun programı;

08 Ekim Cumartesi 14.00 Heidi
15 Ekim Cumartesi 14.00 Alaaddin’in Lambası
16 Ekim Pazar 14.00 Heidi
22 Ekim Cumartesi 14.00 Sihirli Fasulyeler
 
KOZZY AVM oyun programı;
09 Ekim Pazar  12.00 Heidi
09 Ekim Pazar  14.00 Parmak Çocuk

YORUM YOK

CEVAP VER