Çiçeklerin Efendisi Arı Maya ile Özgürce Uçmaya Ne Dersiniz?

0
903
Çiçeklerin Prensi Arı Maya ile Özgürce Uçmaya Ne Dersiniz?

Çiçeklerin Prensi Arı Maya ile Özgürce Uçmaya Ne Dersiniz?Açıkçası şu aralar en çok ilgimi çeken şeylerin başını tuvalet kağıtları çekiyor. Evet, evet yanlış duymadınız. Eskiden olsa aman bu bitmiş diyerek, çöpün içine attığım bitmiş tuvalet kağıdı koçanını şimdilerde neredeyse başımın tacı yapmış durumdayım.

Şimdilerde ise her bitmiş tuvalet kağıdı koçanına baktığımda, aklımdan acaba bugün bu koçandan ne yapsam düşüncesi geçiyor. Bu düşüncenin tüm bedenimi kısa zamanda ele geçirdiğini söylememe gerek var mı, tabii ki yok 🙂

O halde bu sefer aklıma gelen tasarımı hep birlikte yapmak için işe koyulalım mı? Koyulalım ama bugün ne yapacağız derseniz de eğer hemen söyleyeyim. Bugünkü ana konumuz, arıların arısı, çiçeklerin prensi arı maya olacak.

İhtiyacımız olabilecek malzemeler malum 🙂 Bitmiş bir tuvalet kağıdı koçanı, kurşunkalem, siyah ve sarı renklerinde akrilik boya, 1 adet fotokopi kağıdı, yapıştırıcı ve makas. Hepsi bu kadar.

İşe ilk etapta resimde de görüldüğü üzere arının gövde çizgilerini çizmekle başlayacağız. Gerekli çizim işlemlerini yaptıktan sonra bir sıra sarı, bir sıra siyah olacak şekilde boyayıp, kurumasını bekleyelim. Bu arada kuruma aşamasına geçmeden gözlerini ve ağzını çizmeyi sakın unutmayın derim. Ondan sonrasında kurumasını beklemek en doğru karar olacaktır.

Boyanın kuruduğundan emin olduktan sonra fotokopi kağıdına çizeceğiniz kanatları düzgün bir şekilde keserek, arının gövdesine yapıştırmayı unutmayın. Buraya kadar her şey yolunda gittiyse geldik son aşamaya. Son aşamada da antenlerini yaptınız mı çiçeklerin prensi arı mayanızı tamamlamış olursunuz. Sonrası ise size ve hayal gücünüze kalmış durumda 😉

Unutmayın ki  Walt Disney’in de dediği gibi “Hayal edebilirseniz yapabilirsiniz. Her şeyin bir fareyle başladığını hiç aklınızdan çıkarmayın.”

Herkese muhteşem bir haftasonu olması dileğiyle 🙂

 

YORUM YOK

CEVAP VER