Çocuğunuz bu kutuyu çok sevecek!

0
465
pakolino

Sıcak yaz aylarının neredeyse son demlerini yaşamaya başladığımız şu günlerde birçok ebeveyn, eminim ki şimdiden soğuk kış günlerinde çocuğuyla birlikte nasıl vakit geçireceğini kara kara düşünmeye başlamıştır.

Sinemaya gitsek! (Yok olmaz, daha yeni gittik!)
Atölye çalışmalarına katılsak… (Birçoğu hem pahalı, hem de oturduğumuz yere yakın bir noktada gidebileceğimiz bir atölye çalışması ne yazık ki yok. Olsa güzel olurdu hani!)
Tiyatroya gitsek! (Poff, onda da hemen hemen hepsini seyrettik, n’apsak acaba?)

Saydığım bütün önerilere bir mazeret bulup, MÖF’nün bir zamanlar söylediği gibi “Ne yapsam, ne yapsam bir hamak alıp sallansam” modunda da bir ruh haline büründüyseniz eğer müjdemi isterim haberiniz olsun. Zira sizi şimdi o ruh halinden çıkartacak muhteşem bir kutudan bahsedeceğim.

Evet, evet yanlış duymadınız, kutu dedim. Hem de en muhteşeminden!
Hatta ben diyeyim Kaf Dağı’nın ardındaki sihirli kutu, siz anlayın Zümrüd-ü Anka Kuşu!
Ama bu sefer evimize gelen Zümrüd-ü Anka Kuşu değil de, neredeyse ona eş değerde olan sevimli pisicik Pakolino olacak, o da ayrı mesele.

Bilmeyenler için hemen söyleyeyim. Pakolino, 3 – 7 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanan, son derece eğitici ve eğlenceli aktivitelerle bezeli bir etkinlik kutusudur. Her ay değişik bir temanın işlendiği kutunun içerisinden çocuğunuzla birlikte yapacağınız 3 farklı aktivite için ihtiyacınız olabilecek malzemeler ve tema dergisi çıkıyor.

Takip edenlerin bileceği üzere Pakolino ile ilk tanışmam açıkçası geçtiğimiz ay olmuş, onu da blogum üzerinden düzenlediğim yarışmayla şanslı bir kişiye hediye etmiştim. Çünkü Pakalino’nun yaratıcı sevgili Greta hanım inceleyebilmem adına bana bu muhteşem kutuyu hediye etmişti. Ben de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yerine ulaştırmıştım.

Açıkçası bu ay hiç beklemediğim halde yeni bir Pakolino kutusuyla karşı karşıya kalınca ne kadar mutlu olduğumu tahmin etmişsinizdir. Durum böyle olunca da ne yalan söyleyeyim hiç vakit kaybetmeden Pakolino’ya Kids of City’de yer vermek istedim.

Bu arada Pakolino’nun bu sevimli aktivite kutularını abonelik sistemine göre satın alabileceğinizi daha önce söylemiş miydim? Hem de son derece uygun bir rakama!

Şu aralar ilk abonelik ücreti için 19 TL gibi bir fiyat belirlenmiş ki, çocuğu olanlar için son derece makul olduğunu düşünüyorum. Sonrası ise tamamen sizin tercihinize kalmış durumda. İsterseniz aylık, isterseniz 3 aylık, isterseniz de yıllık üzerinden satın alabiliyorsunuz.

Açıkçası bizleri böyle bir aktivite kutusuyla tanıştıran Greta hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır diye düşünüyorum. Her zaman söylediğim gibi konsept açısından çocuk temalı bir blogumun olmuş olmasından ve ebeveynlere de fikir verebilmek adına bu türdeki oluşumları elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Daha önce çocukların hayal dünyalarını zenginleştirip, el motor hareketlerini de bu denli geliştirici bir kutuya rastlamadığım için bu kutunun pek bir ilgimi çektiğini içtenlikle söyleyebilirim. Böyle bir aktivite kutusuyla anneleri tanıştırma fikri tam olarak nereden çıktı, nasıl oluştu bilemiyorum ama iyi ki olmuş demeden de edemiyorum. Zira çocukların olduğu kadar biz yetişkinlerde bu Pakolino’yu çok sevdik.

O halde sevgili anneler ne duruyorsunuz?
Tatile mi gideceksiniz, evinizde çocuğunuzla birlikte yapacak birşeyler mi arıyorsunuz, anneanne ve babaanne ziyaretine mi gideceksiniz atın etkinlik kutunuzu valizine, siz de çocuğunuz da mutlu olsun.

 

YORUM YOK

CEVAP VER