Çocuğunuza, dengeli beslenmeyi, tiyatroyla öğrenmeye ne dersiniz?

0
461

Sabri Ülker Vakfı tarafından, 2011 yılından bu yana T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle sürdürülen eğitim projesi ‘Yemekte Denge’, 5. yılında sahneye taşındı. “Ağaç yaşken eğilir” fikrinden yola çıkarak, çocuklara erken yaşta dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırmayı hedefleyen proje kapsamında hazırlanan tiyatro oyunu ile çocukların proje mesajlarını eğlenerek kavramaları amaçlanıyor.

27 Ekim Perşembe günü saat 10.00-12.00 tarihinde Antalya Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde “Yemekte Denge Tiyatrosu” için bir araya gelen Antalyalı öğrenciler, hem eğlendiler hem de eğlenerek öğrendiler. Sağlıklı ve dengeli beslenmeyle ilgili birbirinden faydalı bilgiyle donatılan çocuklar, bilgilerini tiyatroyla pekiştirmiş oldular.

Senaryosu Yemekte Denge Eğitim Projesi’nin dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarına ilişkin mesajları doğrultusunda özel olarak hazırlanan Yemekte Denge Tiyatrosu, İdil Yazgan tiyatro ekibi tarafından interaktif yöntemler ve oyunlarla çocuklara sunuluyor. Oyunda soru cevap yöntemiyle çocuklara proje mesajları aktarılıyor, çocuklar sahnede oyuna dahil ediliyor. Böylece çocuklar, beslenme ve sağlıklı yaşama dair proje mesajlarını eğlenerek öğreniyor.

YORUM YOK

CEVAP VER