İnegöl Belediyesi tarafından hayata geçirilen Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM), çocuklara özel olarak sunduğu kamp eğitimi ile doğayı keşfetme ve deneyimleme imkanı sunuyor.

Her hafta 15-20 arasında çocuğun katılımıyla gerçekleştirilmeye başlayan kampçılık eğitimleri, uzman eğitimciler tarafından veriliyor.

Bir gecelik kamp konaklamasının yapıldığı eğitimde doğada yaşamak için neler yapılması gerektiği, çevreyi tanıma gezileri, doğa yürüyüşleri yapılıyor. Eğitimler içerisinde ise kampçılıkta kullanılan malzemelerin tanıtımı, kamp yeri seçimi, çadır kurma ve çadır temizliği, kamp planı yapma, kamp çantası hazırlama, hedef bulma, pusula kullanımı, doğada birey olarak hareket tarzımızın nasıl olacağı konuları öğretiliyor. Kamplarda ayrıca bisiklet turları, doğa yürüyüşleri de düzenleniyor.

Profesyonel eğitimciler gözetiminde yazın tadını çıkartmak ve kamp yapmayı, çadır kurmayı, doğada vakit geçirmeyi öğrenmek isteyen çocuklar, kendi kurdukları çadırlarda kalıp kamp hayatını deneyimliyor.

DOSTUM’un kurulu olduğu eşsiz doğada çok özel kamping alanları, macerayı seven meraklı tüm çocukları bu çok özel deneyime çağırıyor.

YORUM YOK

CEVAP VER