miki mouseGünlerdir beklediğimiz 9 günlük bayram tatilimizin sefasını sürdüğümüz şu günlerde kimimiz geleneksel bayram ziyaretlerimizi yaparak, kimimiz de benim gibi uzun tatilin keyfini doyasıya çıkararak geçiriyor. Siz bu kategorilerden hangisine giriyorsunuz bilemiyorum ama benim için bayram tatili demek aynı zamanda iş stresinden uzak, huzur dolu 4 gün anlamına geliyor.

Ama evinizde ya küçük bir çocuğunuz varsa!
O zaman işin rengi biraz daha değişiyor işte.
Yapmanız gereken tek şey eteğinizden çekiştirip, bacağınıza sarılan çocuğunuzun ilgisini çekebilecek bir aktivitenin startını vermek olmalı ki hem siz hem de o rahat etsin…
İyi güzel de, bu hengame içinde ortalığı çok fazla dağıtmadan, nasıl bir şey yapabiliriz ki diye şimdiden karalar bağladıysanız da eğer hemen söyleyelim.

Çocukluğumuzun sevimli kahramanı Miki Mouse ve güzeller güzeli kız arkadaşı Minie’yi evinizde ağırlamaya ne dersiniz? Cevabınız evetse şimdiden ortalığın çok fazla dağılmayacağını garanti edebilirim.

İhtiyacınız olacak malzemeler: iki adet bitmiş tuvalet kağıdı, bir adet siyah mukavva, fırça, kurşun kalem, kırmızı, siyah ve beyaz tonlarında akrilik boya… Hepsi bu kadar!

Çizim yeteneğiniz az çok varsa eğer postun içerisinde göreceğiniz Miki Mouse ve Minie’nin ana hatlarını, elinizdeki bitmiş tuvalet kağıtlarının üzerine kurşun kalemle dikkatli bir şekilde çizin. Üzerinize düşen çizim aşamasını itinayla gerçekleştirdiyseniz; sıra küçük afacanla aranızdaki devir teslim törenini gerçekleştirmenize kalıyor. Çünkü bundan sonraki bütün sorumluluk küçük bızdığa gösterdiğiniz yerleri boyamasına kalıyor. Eğer bir kat yapılan boya hoşunuza gitmediyse ikinci bir katı daha kartonun üzerinden geçerek çocuğunuza yaptırabiliriz.

Boya aşaması da tamamlandıysa eğer geriye bir tek Minie ve Miki’nin kulaklarını yapmaya kalıyor. Siyah mukavvanın üzerine çay bardağı koyarak çizeceğiniz iki daireyi keserek, rulo’nun iki yanına yapıştırdınız mı Miki Mouse ve Minie ziyaretinize hazır hale gelecektir. Yaklaşık yarım saatinizi alacak bu etkinlikle çocuğunuzun ilgisini fazlasıyla çekeceğiniz şimdiden kesin gibi duruyor, benden söylemesi…

O halde içinizdeki çocuğun hiçbir zaman ölmeyeceği, cıvıl cıvıl, bıcır bıcır, nice mutlu, huzurlu ve sağlıklı bayramlara sevdiklerimizle birlikte girmemiz dileğiyle, herkese MUTLU BAYRAMLAR 🙂

 

 

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER