Havada öykü kokusu var

0
284
havada öykü kokusu var

Ödüllü çocuk öyküleri “Aydede Her Yerde” ve gençler için yazdığı İzmir’de Üç Çocuktuk – Sezen Haluk, Meltem gibi kitaplarıyla çok sevilen İzmirli yazar Hacer Kılcıoğlu, yeni öykü kitabında hava koşullarıyla duygu durumlarını buluşturuyor.

Farklı yerlerden ve yaşamlardan çocukların başından geçen sıradan olayları, maceraları, olan bitenin onlara hissettirdiklerini muzip bir dille anlatan yazar, farklı kültürlerden ayrıntılar da aktarıyor. Kitapta yer alan, birbirinden ilgi çekici 10 öykü, sanatçı Huban Korman’ın desenleri eşliğinde dünyaya meraklı gözlerle bakan çocuklara, yepyeni ve umut verici yaşamların kapılarını aralıyor.

Filipinler’den Çeşme’ye tatile gelen Eren’in karanlık korkusu. Yıldızlı bir gecede, gemi güvertesinde başlayan dostluğun telaşlı coşkusu. Göztepe – Karşıyaka otobüsünde kutlanan, lokma kokulu doğum gününün unutulmaz tadı. Uzun bir aradan sonra Berlin’den Alaşehir’e gelecek teyyareyi özlemle beklemenin hüznü. Güneşten yıldıza, buluttan gökkuşağına yağmurdan fırtınaya sıçrayan öyküler, kuş kanadına takılıp gökyüzünde buluşuyor.

YORUM YOK

CEVAP VER