Beyoğlu’nda “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” Projesi kapsamında düzenlenen “Baba Olmak” programı “Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi” ile başladı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen atölye çalışmasında, çocuklar babalarıyla birlikte birbirinden güzel pizzalar hazırlayarak doyasıya eğlendi.

Beyoğlu Belediyesi ile Kültür Kenti Vakfı ortaklığında, Bernard Van Leer Vakfı’nın desteğiyle hayata geçirilen “Bilinçli Aile Sağlıklı Nesiller” projesi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Beyoğlu’nda 0 – 8 yaş grubu çocukları ve ebeveynleri desteklemek amacıyla hayata geçirilen projenin yeni eğitim dönemi “Baba Olmak” programı ile başladı. İki ay sürecek olan “Baba Olmak” programının tanıtımı için Aynalıkavak Semt Konağı’nda “Küçük Şefler Geleneksel Tatlar Atölyesi” etkinliği düzenlendi. Yaklaşık 50 babanın çocuklarıyla birlikte birbirinden güzel pizzalar hazırladığı atölyede, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Baba olmak programı; Beyoğlu’nda yaşayan 0 – 8 yaş grubu çocuğa sahip olan babaların çocuğun gelişim sürecinde etkin olarak rol almalarını, yeni bilgi ve araçlar edinmelerini sağlamayı ve farklı etkinliklerle baba – çocuk arasındaki iletişimi güçlendirmeyi amaçlıyor. 8 hafta boyunca ücretsiz bir şekilde devam edecek programla ilgili ayrıntılı bilgiye bilinçliaile internet adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER