Kurbağa Prens’ten mesajınız var!

0
510
kurbağa prens

kurbağa prensYoğun bir haftasonunu daha geride bırakmaya hazırlandığımız şu saatlerde vaktimizi nasıl değerlendirsek acaba diye düşünürken, aklıma evdeki küçümenlerle yapabileceğiniz muhteşem bir fikir geldi. Durum böyle olunca da hiç vakit kaybetmeden kolları sıvayarak, ihtiyacım olabilecek malzemeleri toparlamaca faslına girişiverdim.

Bitmiş tuvalet kağıdı koçanı, renkli karton, makas, yapıştırıcı ve kalem diye uzayıp giden listemdeki bir sonraki aşama ise tahmin edeceğiniz gibi yazdığım malzemeleri toparlayarak, kurbağa prens için kolları sıvamak oldu.

Neee! Kurbağa prens mi yapacağız, çok zor nasıl yapalım ki onu dediğinizi duyar gibiyim. Bu şekilde düşünenler için dipnot olarak şunu belirtmek de yarar var. O çok zor, nasıl yapalım ki diye düşündüğünüz bizim çakma prens, tam tamına 10 dakikanızı alıyor, benden söylemesi. O yüzden öyle gözünüzde çokta fazla büyütmeyin derim 🙂

Toplamda 10 dakikada yapacağınız kurbağa prensin ardından olabilecek gülüşmeleri düşünsenize. Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi?

Peki buraya kadar iyi güzel hoş da bu kurbağa prensin yapım aşamaları ne olacak diyorsanız da eğer hemen söyleyeyim.

  1. Evinizde bitmiş olan tuvalet kağıdı koçanını öncelikle isterseniz yeşil kartonla, isterseniz de yeşil guaj boyayla boyayın.
  2. Boyama veya yapıştırma işleminiz bittiyse, turuncu veya sarı kartondan prens için bir taç çizip kesin. Kartonun üst tarafına gelecek şekilde yapıştırın.
  3. Siyah ince uçlu stabilo kalem ile gözlerini ve dudaklarını çizin.
  4. Kırmızı veya turuncu kartondan küçük dikdörtgen bir parça kesip iyice kıvırın. Ardından ise dudağının ortasına denk gelecek şekilde yapıştırın.
  5. Son olarak resimde gördüğünüz gibi ayak ve kollarını da fotoğraftaki gibi yerleştirdiniz mi işlem tamamdır.

Ve finitooo! İşte size kurbağa prens…
Öyle abarttığınız kadar zor değilmiş değil mi?

Açıkçası bu çalışmayı instagram da dolaşırken tutotod’un sayfasında görmüş, acayip de beğenmiştim. Durum böyle olunca da kendi yaptığım çakma prensi sizlerin beğenisine sunmak istedim. İlginizi çekip, siz de benim gibi yapmak isterseniz ne ala tabi 🙂

Bu arada çocukluğunda kurbağa prens masalını sevip, çocuğuna okumak isteyenleri de unutmadım. Kurbağa Prens, Kids of City’deki masallar köşesindeki yerini çoktan aldı, haberiniz olsun. Okumak için yalnızca bir tık yeterli 🙂

Kurbağa Prens Masalını BURADAN okuyabilirsiniz

 

YORUM YOK

CEVAP VER