Küçücük bir çocuk, kırmızı uğurböceklerini, mavi gökyüzünü ve sarı muzları nasıl resimleyeceğini çok iyi biliyor. Penguenlerin, gorillerin ve hatta havai fişeklerin resmini yaparken binbir çeşit renk kullanıyor. O da ne! Öpücüğün resmini hiç yapmamış. Peki, ya öpücük ne renktir? Tahminleri alalım bakalım. Mavi mi, kırmızı mı, pembe mi, yoksa…?

Renklerin anlamı ve duygular üzerindeki etkisini çocuksu bir coşkuyla anlatan, “Öpücük ne renktir?” şiirsel anlatımı ve benzersiz desenleriyle her yaştan okuru etkileyecek nitelikte bir kitap.

İspanyol yazar Rocia Bonilla’nın yazıp resimlediği bu özgün eser, resim yapmayı çok seven bir kız çocuğunun, “Öpücük ne renktir?” sorusunun peşine takılan meraklı okurunu, renklerden tatlara, duygulardan hayvanlara uzanan eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. İnsanların ruh hallerinin, duygularının ve hatta öpücüğün bile çeşit çeşit renklerinin olabileceğini vurguluyor.

İspanya’da 2016 yılında en iyi kitaplaşan çocuk ve gençlik kitapları’nda ilk üçte yer alan bu eşsiz kitap, soruların ve düşünmenin de neşeli ve renkli olabileceğini anımsatıyor. Çocuklarla birlikte hayal kurmak, nitelikli zaman geçirmek için vazgeçilmez bir başucu kitabı.

YORUM YOK

CEVAP VER