Pakolino’dan çocuklara gezgin bir dünya

0
353
pakolino

3 – 7 yaş arasındaki çocuklara dünyanın yanı sıra farklı kültür ve etnik yapıların bir zenginlik olarak öğretilmesinin, özellikle okul öncesi dönemde gelişmeye başlayan ön yargılarının erken yaşta kırılarak, empati yeteneğinin gelişmesine katkı sağladığını biliyor muydunuz?

Tam da bu nedenden yola çıkarak hazırlanan Pakolino Aktivite Kutuları, Ocak ayında çocuklara aileleriyle birlikte Dünya’yı oyunla keşfetme imkanı tanıyacak.

Çocukların en iyi oyun yoluyla öğrendiğini belirten uzman psikolog Melis Özmen ise; “Özen gösterme, farklılıkları kabul etme, ilgilenme, sevgiyi gösterme, duyguları ifade edebilme gibi beceriler çocukların empati yeteneğini olduğu kadar sosyal gelişimini de destekler. Çocuklar en iyi oyun yoluyla ve taklit ederek öğrendiği için bu becerileri sizde gözlemlemeli, bunları da oyunlar aracılığıyla sergilediğiniz çeşitli kültürlere ait giysiler, dokular, müzikler, yemekler ve tavrınızla görmesi çok değerlidir” diyor.

Her ay farklı bir tema işleyerek okul öncesi eğitim döneminde çocukların 7 ana gelişim alanını destekleyen Pakolino aktivite kutuları, Ocak ayında empati ve hoşgörüyü merkeze alarak anne babaları çocuklarıyla beraber farklı kültürleri keşfetmeye ve dünya turuna çıkmaya davet ediyor. Bu ay Pakolino’yla çocuklarımız önce dünya haritası üzerinde kıtaları ve ülkeleri keşfe çıkıyor, sonra dokuma tezgahı kurarak her kültürün ilk çağlardan bu yana geliştirdiği dokuma örneklerini öğreniyorlar. Üçüncü ve son aktivite de ise Çinlilerin elektrik ve gaz lambası icat edilmeden önce evlerini aydınlatmak için kağıt ve ipekten yaptıkları mumlu fenerlerden yapıyorlar. Hem de Çin’in en önemli sembolü sevimli Panda şeklinde!

Siz de bu ayın temasını kaçırmak istemiyorsanız Pakolino’nun adresini bir an önce ziyaret ederek, üye olduktan sonra bu muhteşem eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER