Palmarina Bodrum’da Çocuklar İçin Sanat Dolu Bir Yaz

0
363
palmarina bodrum

 

palmarina bodrumTürkiye’nin ilk mega yat limanı Palmarina Bodrum, yaz boyunca çocuklar için sanat dolu aktivitelere ev sahipliği yapacak.

Çocuklar, Mine Sanat Galerisi’nin düzenlediği workshop’larla yaratıcılıklarını ortaya çıkarırken, eğlenceli saatlere de imzalarını atma fırsatı bulacaklar. Çocuklar için hem eğlendirici hem de öğretici sanat atölyesi etkinlikleri düzenleyecek olan Mine Sanat, çarşamba ve cumartesi günleri gerçekleştireceği aktivitelerini Palmarina Kids Paradise’ta yapacak.

Çini Atölyesi

Çocuklar, bugüne kadar 40’tan fazla ülkede sergi açan 34 yıllık çini sanatçısı Fahri Çetinkaya’dan çini sanatının inceliklerini öğrenme şansını yakalayacaklar. Mine Sanat Galerisi organizatörlüğünde Perşembe & Pazar günleri saat 19.30’da Palmarina tarihi yağhane binasının avlusunda düzenlenecek ve 1 – 1.5 saat sürecek atölyede, çini hammaddesiyle yapılmış olan küçük tabaklar ve karolarda uygulamalı desen, tahrir, boya ve tonlama dersleri verilecek.

Baskı Resim Workshop’u

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Doç. Dr. Erhun Şengül ve Doç. Musa Köksal tarafından yürütülecek olan baskı resim workshop’unda sırasıyla monotype, linol baskı, ağaç baskı ve metal gravür teknikleri gösterilecek.

Her dersin yaklaşık 3 saat süreceği workshoplara rezervasyon yapılması gerektiğini de ayrıca belirtelim…

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER