Sams’ın kahkaha ve hınzırlık fırtınası devam ediyor

0
462
sams_ile_bir_hafta

 

alvin_amca_ve_samsKitap: Alvin Amca ve Sams – Sams’ın Maceraları 6
Yazar: Paul Maar
Sayfa: 216
Fiyatı: 15 TL

Alman çocuk ve gençlik edebiyatının önemli isimlerinden Paul Maar’ın Almanya’da bir milyonun üzerinde okura ulaşmış ve şimdiden çocuk klasikleri arasına girmiş serisi Sams’ın Maceraları, çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Serinin altıncı kitabı Alvin Amca ve Sams, Sams severler için Can Çocuk raflarındaki yerini aldı.

Yerçekimine baş kaldıran diken gibi kıpkırmızı saçları, domuzu andıran burnu, kepçe kulakları ve mavi benekli koca suratıyla Sams’ı emin olun nerede görseniz tanırsınız. Yoksa siz daha onunla tanışmadınız mı?

Serinin ilk üç kitabında Sams’ın Bay Suspus’la başlayan maceraları, serinin devamında herkesin bildiği üzere Martin’le devam etti. Altıncı kitaptaysa bu kez hikayeye beklenmedik bir misafir olan Alvin Amca’da dahil oluyor.

Martin Taschenbier’in keyfi yerinde çünkü Sams nihayet eve döndü! Kimbilir, belki Sams, Avustralya’dan çıkagelip eve yerleşen esrarengiz akraba Alvin Amca’dan kurtulmak için Taschenbier ailesine yardım edebilir. Alvin Amca evi birbirine katıp herkesi öncelikle çılgına çeviriyor. Oysa Martin, Sams’ın mavi noktalarıyla Alvin Amca’nın gitmesini dilese bütün sorun çözülürdü. Fakat maalesef dilek noktaları hala eski beden eğitimi öğretmeni Bay Daume’nin yüzünde. Bay Daume’nin nereye kaybolduğunu ise bilen yok. Keşke bu, Martin ve arkadaşlarının uğraşmak zorunda olduğu tek dert olsaydı!

 

YORUM YOK

CEVAP VER