Sürekli Uyuyan Walter’ı Acaba Kim Uyandırabilecek?

0
210
Sürekli Uyuyan Walter'ı Acaba Kim Uyandırabilecek?

Redhouse Kidz tarafından yayımlanan Uyan Walter kitabında, her yerde uyuyakalan Walter’ın macerası anlatılıyor. Kendi doğum günü partisinde, yüzde havuzunda hatta dönme dolapta bile uyuyan Walter’ı acaba kim uyandıracak? Azgın bir aslan mı? Bir gıdıklama robotu mu? Yoksa bambaşka biri mi?

Evet, evet yanlış okumadınız. Bizim Walter her yerde uyukalıyor. Doğum günü partisinde, yüzme havuzunda veya bir dönme dolapta bile olsa bir anda uyuyabiliyor. Anne babası onu uyandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ünlü doktorlara ve şifalı bitkiler kullanan yaşlı, bilge bir kadına bile başvuruyorlar ama Walter uyanmak bilmiyor.

Acaba Walter’ın sürekli uyuma isteği, günümüzde birçok çocuğun sorunu olan, bir oyun arkadaşının eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir mi?

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Uyan Walter’da, arkadaşlık konusu esprili bir dille ele alınıyor. Kitabın çizeri Pieter Gaudesaboos’nun resimlerinde, öyküyü tekrar tekrar okuyunca keşfedeceğiniz espriler saklı. Canlı çizimleri ve yalın anlatımıyla Uyan Walter’ı üç yaş ve üzeri tüm okurlar keyifle okuyacak, bizden söylemesi.

YORUM YOK

CEVAP VER