Tarih öncesi zamana heyecanlı bir yolculuk

0
462
ateşin etrafında

ateşin etrafındaKitap: Tarih Öncesi Hikayeler – Ateşin Etrafında
Yazar: Stefano Bordiglioni
Yaş Aralığı: 6, 7, 8+
Fiyat: 10 TL

Roma’da yaşayan ve ilkokul öğretmenliği yapan yazar Stefano Bordiglioni, çocuklar için yazdığı elliden fazla kitabıyla yalnızca kendi öğrencilerine değil, tüm çocuklara yaratıcılık cesareti ve okuma sevgisi aşılıyor.

Çiçeği burnunda okurlar için ilk okuma kitapları dizisinden çıkan Tarih Öncesi Hikayeler, 6 yaş ve üstü tüm çocuklar için raflardaki yerini aldı. Serinin ilk kitabı Mamut Avı’ndan hemen sonra ikinci kitap Ateşin etrafında da okurla buluşuyor.

Paulo’nun Düş Problemleri, Söz – Düş Makinesi, Akkuzu Karakuzu gibi yaratıcılık ve eğlence dolu kitaplarıyla okurlarının beğenisini kazanan İtalyan yazar Stefano Bordiglioni, Tarih Öncesi Hikayeler serisiyle bu kez biri tarih öncesi zamanlara götürüyor. İki kitap Mamut Avı’nın hemen ardından yayımlanan Ateşin Etrafında kitabında da serüven tüm hızıyla devam ediyor.

Kotan Kabilesi, kışın soğuk günlerinde ateşin etrafında toplanıyor ve atalarından dinledikleri büyülü hikayeleri anlatıyor. Kabilenin erkekleri yeniden ava çıkıyor. Bazen zorlu av, günlerce ve gecelerce sürebiliyor. Avcıların dönüşünü bekleyen kabile üyelerinin, onlara destek olmak için oysa muhteşem planları var.

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER