Bebek bakım ürünleri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

0
341

Hangi bebek, annesinin gözünde kıymetli değildir ki? Bu nedenle bebeğinizin ihtiyacı olabileceğini düşündüğünüz hemen her türlü bakım ürününü satın alırken de, en kıymetliniz olan bebekleriniz için özellikle dikkat etmeniz gereken onlarca husus bulunmaktadır.

Anne ve bebeklere yönelik piyasada satışa sunulan bu ürünleri kimi zaman içeriğine dahi bakmadan sırf ambalajlarına aldanıp, kimisini ise yakın çevrenizdeki kişilerin tavsiyesine uyarak satın alıyoruz. Peki sayıları her geçen gün artmaya devam eden bu ürünleri satın alırken, nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda ne kadar bilinçliyiz, hiç düşündünüz mü?

Nemlendiricisinden bebek yağına, pişik kreminden şampuanına kadar özellikle hassas davranılması gereken bu bakım ürünleri konusunda biz ebevenylere de unutmayın ki çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Her şeyden önemlisi yetişkin bir insanın cildine oranla daha az yağ salgılayan bir bebek cildi, ince ve narin yapısından dolayı özellikle dikkat edilmesi gereken şeylerin de başında geliyor. Bu nedenle bebeğinize alacağınız bakım ürünlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli unsuru ise alacağınız ürünün içerisinde paraben olup olmadığını kontrol etmeniz oluşturacaktır. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi kullanılmayan, tamamen doğal yollarla yapılmış bakım ürünleri, unutmayın ki gerek sizin gerekse de bebeğiniz için en doğru şey olacaktır.

Peki ya şampuanlar? Bebeğinizin kullanımı için alacağınız şampuanlarda dikkat etmeniz gereken şeylerin başını ise pH değeri oluşturmaktadır. 7.5 yani nötr olan pH değerinin yanı sıra alkolsüz ve katkı maddesi içermeyen bir bebek şampuanı, emin olun bebeğiniz içinde en doğru seçim olacaktır.

Bebek yağları, bebek pudrası ve kremleri satın alırken de yine son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Alacağınız ürünün içerisinde bulunan organik kalendula özü ve doğal içeriği sayesinde bebeğinizin narin cildine gerekli bakımı yaparak, mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Tabii bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerin başını ise aldığınız yerin güvenilir olması oluşturmaktadır. Bu bakım ürünlerini eczanelerden satın alabileceğiniz gibi güvenilir internet sitelerinden de gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.

Yakın çevremin bebek bakımına yönelik gözünü kırpmadan alışveriş yaptığı internet sitesi ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER