Bebek maması seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

0
515
milupa bebek markaları

Bugüne kadar konusunda uzman birçok kişi tarafından anne sütünün önemine dair pek çok şey yazılıp, çizildi. Ortaya çıkan yegane sonuç ise anne sütünün eşsiz gücü oldu. Zira anne sütü, bir bebeğin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini, özellikle ilk altı ay boyunca tek başına sağlayabilen yegane besin öğesi olarak kabul edildi.

Evet, bütün kaynaklar yıllarca anne sütünün önemine değinip durdu. Kimi anneler bu anlamda bebeğini gerçekten emzirmeyi başardı, kimi de çok istemesine rağmen başarısız oldu. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan annelerin imdadına ise elbette ki anne sütüne alternatif olabilecek, inek sütünden üretilen özel formül mamalar yetişti.

Peki sizler bir anne olarak birçok marketin raflarında yer alan bu bebek mamalarını satın alırken nelere dikkat ediyor ve seçiminizi neye göre yapıyorsunuz, söyler misiniz?

Sizi bilemem ama yakın çevremde birçok kişinin tercihi sürekli olarak Milupa’nın bebek markalarından yana oluyor. Tercih etmelerinin nedeni ise son derece basit. Çünkü Alman menşeili olan Milupa bebek markaları, içerdiği vitamin ve mineral değerleri açısından anne sütüne en yakın bebek markası olarak kabul ediliyormuş. Bizimkilerin açıklaması en azından bu şekilde olduğu için ben de sizlerle paylaşmadan edemedim. Eh, anne sütüne en yakın kabul edilmesinde içeriğinde bulunan protein, şeker, yağ, sodyum ve diğer vitamin ve mineral gibi detayların katkısı olduğunu da görünce, söylemeden geçmeyeyim dedim.

Organik içerikleri ile adeta bir C vitamini deposu olan Milupa kavanoz mamaları, tam anlamıyla bebeğinizin damak zevkine uygun olarak üretilmiş durumda. Küçücük bebeğin ne damak zevki olacakmış demeyin, zira çevremdeki ufaklıkları gördükçe ben bile çoğu zaman nasıl olur diye şüpheye düşüyorum. Kaldı ki gözlemlediğim kadarıyla bebeğinizin kolayca sindirebileceği bu mamalar aynı zamanda besleyici ve doyurucu olma özelliğini de taşıyor, benden söylemesi.

İçerisinde herhangi bir katkı bulunmayan ve küçük kavanozlarda satışa sunulan, en azından benim bildiklerim arasında yer alanlar ise; Milupa Organik Sütlaç, Milupa Organik Elmalı Havuçlu meyve püresi (laf aramızda bu benim bile hoşuma gidiyor), Milupa Sebzeli Tavuk ve Milupa Organik Yeşil Fasulye şeklinde…

Minnak kuzularınızın yaşlarına uygun olacak şekilde hazırlanıp, özellikle süpermarketlerde numaralar olarak annelerin beğenisine sunulan bebek mamalarını satın alırken, aman ha bebeğinizin yaş skalasını dikkate almayı unutmayın derim.

Bunu yanı sıra bebek maması seçimi yaparken mamayı aldığınız yerin oda koşullarına, son kullanma tarihine ve mamanın içeriğine mutlaka göz gezdirmelisiniz. Ancak her şeyden önemlisi seçiminizi yapacağınız mama çeşidini mutlaka doktorunuza danışarak yapmalısınız.

Dediğim gibi benim çevremde genellikle Milupa bebek markaları tercih ediliyor. Peki bu noktada sizin tercihiniz hangi markadan yana oluyor?

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER