Aktivite

Akbank Sanat’tan Çocuklara Özel Atölyeler

akbank-sanat

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, eğlenceli ve yaratıcı çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yıllardır sürdürdüğü çocuk atölyeleriyle bu konuda öncü kurumların başında gelen Akbank Sanat, Eylül ayında da dopdolu bir programla minikleri sanat yapmaya davet ediyor.

Yıldız Sanatları (6 – 12 Yaş)

Yıldız Sanatları atölyesinde çocuklarla birlikte bir kağıdın içindeki güzelliği görebilmek için sanat, ortaya çıkartabilmek için matematiksel tasarım ve bu işi kurallara bağlamak için de bilimsek düşünceyi kullanıyoruz. Algoritmik düşünme becerisi geliştirmeyi amaçladığımız ve yaratıcılığın sınırlarını zorladığımı etkinliğimizde, sanat, matematik ve illüzyon bir arada. Çocuklar matematik teoremi ile ortaya çıkardıkları pentagram yıldızlarını Vincent Van Gogh’un en ünü eseri “Yıldızlı Gece” tablosundaki yıldızlarla buluşturuyor.

28 Eylül Cumartesi 11.00 – 12.00
Bilet Fiyatı: 20 TL
**Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Yaratıcılık Çocuk Oyuncağı (6 – 10 Yaş

Yaratıcılık kalemden oyuncak yapmaktır! Bu atölyede eğlenceli kalemler, çocukların yaratıcı ellerinde sanatsal maket oyuncaklara dönüşüyor. Resimlerini boyamak için kullandıkları kalemlerle bu kez maket oyuncak üreten çocuklar, tasarımlarını ikonik sanat desenleri ile bezerken bir yandan da dünyaca ünlü ressamları ve onların ünlü tablolarını inceliyorlar.

Keçeli kalemleriyle hem yaratıcı resimlere hem de çok eğlenceli oyunlara imza atan çocuklar atölyeden kendi yaptıkları sanatsal oyuncak maketler ile ayrılıyor.

14 Eylül Cumartesi, 12:30 – 13:30
28 Eylül Cumartesi 12:30 – 13:30
Bilet Fiyatı: 20 TL
**Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

Mobil Heykel Atölyesi (8 – 12 Yaş)

Akbank Sanat çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya, sanat yapmaya davet ediyor. Çocuklar, modern heykelin en önemli sanatçılarından Alexander Calder’ı tanıdıktan sonra sanat tarihinde ilk kez Calder tarafından üretilen Mobil Heykel’leri inceleyecekler. Sonrasında ise herkes kendisi için havada asılı duran, rengarenk heykellerini yaratacak!

14 Eylül Cumartesi 15.00 – 16.15
Bilet Fiyatı: 20 TL
** Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Oyuncak Heykel Atölyesi (7-12 Yaş)

Minikler için bulunmaz bir çalışma ortamı ve sonsuz hayal gücü Akbank Sanat “Oyuncak Heykel Atölyesi” nde çocuklar ağırlıklı olarak geri dönüşüm materyallerini kullanarak hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

14 Eylül Cumartesi 16:45 – 18:00
Bilet Fiyatı: 20 TL
**Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

Rengarenk Kupalar (6 – 12 Yaş)

Akbank Sanat’ın “Rengarenk Kupalar” atölyesi ile çocuklar porselen kupaların üzerine resim çalışması yapacak, güzel yazı teknikleriyle yazılar yazacak ve evlerine kendi tasarladıkları porselen kupalarla dönecekler. El becerilerini geliştirecek fırça uçlu porselen kalemleriyle güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yapacak olan çocuklar, kendilerine veya sevdiklerine özel kupalar tasarlamanın keyfine varacaklar.

21 Eylül Cumartesi 11.00 – 12.30
Bilet Fiyatı: 20 TL
**Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6- 12 Yaş)

“Kendi Çantamı Tasarlıyorum” isimli atölye çalışmasında çocuklar hayal güçlerini kendi tasarladıkları çantalara aktarıyor. Çocuklar, pamuklu bez çantalar üzerine desen çalışması yapmayı öğrenecekleri ve daha sonra bu deseni diledikleri gibi renklendirecekleri atölye çalışması ile birbirinden eşsiz çantalar ile yaratıcılıklarını Akbank Sanat’ta ortaya çıkaracaklar.

21 Eylül Cumartesi 13.00 – 14:15
Bilet Fiyatı: 20 TL
** Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır

 Mini Mozaik Atölyesi (7 – 12 Yaş)

Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat’ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat’ta sizleri bekliyor!

21 Eylül Cumartesi 15.00 – 16:15
Bilet Fiyatı: 20 TL
**Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır

İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi (7- 12 Yaş)

Akbank Sanat’ta çocuklar bu kez geriye değil ileriye dönüştürüyor! Çocukların kullanılmış ve farklı malzemelerle sanat yaptığı İleri Dönüşüm Heykel Atölyesi’nde 7 – 12 yaş grubu çocuklar atıklar ve geri dönüştürülmüş malzemeleri hayal gücü ve yaratıcılıklarını kullanarak renkli kağıt heykellere dönüştürüyor.

21 Eylül Cumartesi 17.00 – 18.30
Bilet Fiyatı: 20 TL
** Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Miniklere Baskı Resim Atölyesi (5 – 8 Yaş)

Türkiye’nin en önemli sanatçılarının Baskı Resim çalışmaları Akbank Sanat Çocuk Atölyesi’nde çocuklar ile buluşuyor. Baskı resim tekniklerinin ve tarihinin eğlenceli bir şekilde paylaşıldığı atölyede, çocuklar kendi kalıplarını çıkararak baskı resim tekniğiyle kendi eserlerini üretecek.

28 Eylül, Cumartesi 15.00 – 16.30
Bilet Fiyatı:
15 TL
**Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

Ailece Mozaik (4 – 12 Yaş)

Bu haftasonu bir değişiklik yapın ve ailece eğlenceli bir atölyeye katılın. Akbank Sanat’ta düzenlenen “Ailece Mozaik Atölyesi”nde, “Millefiori” tekniği ile birbirinden renkli ve yaratıcı mozaikler hazırlayabilir, çocuğunuz ile birlikte hem eğitici hem de eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık! Bakalım çocuklarla büyüklerin hayal birlikteliğinden ortaya ne çıkacak?

28 Eylül, Cumartesi 17.30 – 18.45
Bilet Fiyatı:
30 TL
**Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk + 10 yetişkin) kişiyle sınırlıdır.

 

Bir cevap yazın