Aktivite

Çocukça Bir Festival’e Sayılı Günler Kaldı

Çocukça Bir Festival

Çocukların sanatsal alanlardaki yeteneklerinin gelişmesine olanak sağlayan aktivitelerde uzman olan Wapiyon tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Çocukça Bir Festival, 11 – 12 Mayıs’ta Kemer Country Club’da çocuklarla buluşacak. Yaz tatili öncesi çocukların doğanın içinde eğlencenin sınırlarını aşacağı festivalin programında ise her yaştan çocuğa hitap eden birbirinden farklı etkinlikler yer alıyor.

Eğlenirken Öğreten Atölyeler

Festivalin programında en dikkat çeken “Eğlenirken Öğreten Atölyeler” de alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde çocukların çoraptan kukla yapmayı, ünlü ressamların eserlerini kendileri yeniden yorumlamayı, kendi slime’larını üretebilecekleri, ebru sanatını deneyimleyebilecekleri, kendi çömleklerini yaratabilecekleri fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek birçok atölye yer alacak.

Çocukça Bir Festival

Enerjimi Atıyorum

Festivalin etkinlik programında yer alan “Enerjimi Atıyorum” alanında çocuklar koşudan tırmanışa birçok zorlu aşamanın yer aldığı Çılgın Macera Parkuru etkinliğinde tüm gün enerjilerini atarken,  çuval yarışı gibi birçok ödüllü yarışmalara da aileleriyle birlikte katılabilecekler.

Çocuk – Ebeveyn Yogası

İstanbul’da doğa içinde gerçekleşecek festivalde çocuk – ebeveyn yogasıyla ebeveynler ekstremi, çocuklarsa konforu ve güveni tecrübe edecekler. Hem ebeveyn hem de çocuk için alışılagelmiş çocuk ile korumacı ebeveyn ilişkisine, birbirleri tarafından bakma fırsatı yaratmayı amaçlayan etkinlikte katılımcılar empati kurma yetilerini de deneyimlemiş olacak.

Festival sahnesinde seyirlik gösteriler

Çocuklar, Küçük Prens’in hikayesini usta oyunculardan dinlerken Serdar Başkan ile Bilim ve Doruk Ülgen ile Sihir Şovları’na tanıklık edecekler.

Festival, Tanısan Seversin Derneği ile sosyal sorumluluk projesini birlikte yürütüyor. Tanısan Seversin Derneği festivalde çocuklardaki hayvan sevgisini arttırmak üzere etkinlik düzenlerken Celebral Palsy ve Down Sendromlu çocuklara özel atölyeler gerçekleştirecek.

 

Bir cevap yazın