Aktivite

Çocuklar, Kayıp Tavşanı Bulmak İçin Pera Müzesi’nde Buluşuyor!

Çocuklar, Kayıp Tavşanı Bulmak İçin Pera Müzesi’nde Buluşuyor!

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. Pera Öğrenme, 20 Nisan Cumartesi günü “Sanatın İzi” atölyeleriyle çocukları keyifli bir güne hazırlarken, “Tavşan Aranıyor” adlı minyatür tiyatro oyununu müzenin ikinci katına taşıyor. Kutlama etkinlikleri kapsamında Pera Film, geçtiğimiz yıl başlattığı Hayal Gücüm Benim Gücüm! programını 20 – 24 Nisan tarihleri arasında devam ettirirken, çocukları Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası, Aslan Kral ve Oyuncak Hikayesi ile buluşturuyor.

Çocuklar, Kayıp Tavşanı Bulmak İçin Pera Müzesi’nde Buluşuyor!

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları birbirinden eğlenceli etkinliklere katılmaya davet ediyor. Bayram kapsamında düzenlenen etkinlikler arasında, çocukların oyun oynarken canlandırma yapma, kendilerini drama teknikleri ile ifade edebilme yeteneklerini geliştiren ilham verici atölyeler, daha önce Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da gösterilen eğlenceli bir tiyatro oyunu ve yediden yetmişe her yaştan izleyicinin keyifle takip edebileceği animasyon filmler yer alıyor. Çocuk Bayramı kapsamındaki tüm etkinlikler katılımcılara ücretsiz sunuluyor.

Etkinlik Programı
Öğrenme Programı

20 Nisan Cumartesi

10:30 “Sanatın İzi”

15:00 ”Tavşan Aranıyor”

Film Programı

20 Nisan Cumartesi

12:00 Aslan Kral (89′)

16:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

21 Nisan Pazar

12:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

14:00 Oyuncak Hikayesi (81′)

23 Nisan Salı

19:00 Aslan Kral (89′)

24 Nisan Çarşamba

19:00 Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası (99′)

Not: Pera Öğrenme “Sanatın İzi” atölyesi ücretsizdir. Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda gerçekleştirilecek Tavşan Aranıyor gösterisi ücretsizdir, yerler sınırlıdır, rezervasyon alınmamaktadır.

Bir cevap yazın