Aktivite

Çocukların İlk Matematik Arkadaşı MatiMini

matimini

Mati, okul öncesi ve anaokulu dönemdeki 4-6 yaş arasındaki çocukların sayılarla ve matematik dünyasıyla tanışması için yepyeni bir oyun tasarladı.

Ailelerin ve çocukların kaliteli vakit geçirmelerini amaçlayan Mati’nin yeni oyunu MatiMini ile çocuklar, matematiğe keyifli bir başlangıç yapıyorlar ve  ilk matematik problemlerini hikayelerle çözmeye başlamış oluyorlar.

Çocuklar, MatiMini ile sayılarla tanışma, matematik ve işlem becerisine ilk adım, el-göz koordinasyonunun gelişmesi, konsantrasyon ve dikkat gelişimi ve örüntü kurma becerisi gibi kazanımlar sağlıyor.

Mati oyunları, iletişim ve tasarım sektöründeki 20 yıllık deneyimleri ile, “ders” ve “mecburiyet” olarak öğretilen temel matematik bilgilerinin eğlenceli birer “aile oyunu” haline getirilmesi ihtimalini sorgulayan 3 kadın girişimci tarafından kuruldu. Tamamen özgün ve orijinal oyun kurgu ve tasarımlarını Türkiye’de üreten Mati’nin, çeşitli yaş gruplarına yönelik MatiMini, MatiMino, MatiBoom ve Mati10 olmak üzere 4 farklı oyunu bulunuyor.

Mati kurucularının “Matematik ve sayılar zevklidir. Biz matematiğe ön yargılı yaklaşmak yerine farklı bir bakış açısıyla hayatımızın her alanında yer alan sayılarla yepyeni bir dünya kurmayı hayal ettik. Çocukların ve ailelerin zevkle oynadığı oyunlarımızla hem birlikte kaliteli vakit geçirmek hem de çocuklarla zihnimizi çalıştırmanın yollarını aradık.” sözleriyle anlattıkları Mati oyunları, 4 yaş üstü çocuklar ve ailelerine matematik işlemleriyle keyifli vakit geçirmeyi vaad ediyor.

“Her şey oyunlarla çok daha zevkli çok daha kolay olabilir. Biraz farklı bir açıdan bakmak, biraz enerji katmak bir anda her şeyi güzelleştirebilir.”

Mati oyunları bu felsefeyle tasarlandı, yeni oyunlar tasarlanmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın