Aktivite

Küçük bilim insanları için BİLİMİX’ten sömestr hediyesi önerileri

bilimix

Sömestr tatilinde çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek hediye seçmek, kolay olmayabiliyor. Yaşına uygun mu, sever mi, eğlenirken öğrenir mi diye düşünürken, işin içinden çıkmak iyice zor olabiliyor. Bu sömestrde çocukları bilimle tanıştırmaya ne dersiniz?

Çocukların bilimi yaparak, yaşayarak ve sorgulayarak öğrenmelerini amaçlayan sosyal girişim BİLİMİX, STEM eğitim yaklaşımını benimseyen, fen bilimleri müfredatına uygun etkinlik setlerini beğeniye sundu. 7 – 12 yaş grubu için geliştirilen etkinlik setleri, çocukların uygulamalı keşif yapma, eleştirel düşünme, tahmin etme ve problem çözme becerilerini geliştirmeleri için de fırsat sunuyor. BİLİMİX‘in web sitesi üzerinden satın alacağınız her etkinlik setiyle, ihtiyaç sahibi çocukların bilimle tanışmalarına destek olacak olmanız da çabası.

Çocuklar, doğal bilim insanlarıdır!

Meraklı ve her an bir şeyleri keşfetmeye hazır olan çocuklar, BİLİMİX etkinlik setleriyle farklı bir öğrenme deneyimi yaşıyor. Sıralı montaj becerisi kazanan çocuklar, Manyetik Araba setiyle mıknatısları tanıyıp kutupları olduğunu keşfediyor. Motorlu Uçak ya da Balonlu Araba yaparak enerjinin nasıl dönüştüğünü öğreniyor. Mini Soğutmatik, Gece Lambası, Mini Vantilatör, Mini Temizlik Robotu yaparak, hayatımızı kolaylaştıran aletlerin çalışma prensiplerini anlıyor.

 

Bir cevap yazın