Aktivite

Pınar Çocuk Resim Atölyesi Çocukların Hayallerine Ev Sahipliği Yapıyor

pınar resim atölyesi

Pınar, 38 yıldır düzenlediği Uluslararası Çocuk Resim Yarışması kapsamında kurulan resim atölyeleri ile gelecek nesilleri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Yarışma süresi boyunca Türkiye çapında 8 ilde çocukları ağırlayacak Pınar Çocuk Resim Atölyesi’nin ilki, 15 – 16 Şubat tarihlerinde İstanbul Galata Rum Okulu’nda düzenlenecek.

Sanata verdiği önemi 38 yıldır sürdürdüğü Pınar Çocuk Resim Yarışması ile gösteren Pınar, geçen yıl yoğun ilgiyle karşılanan Çocuk Resim Atölyesi etkinliklerine bu yıl da devam ediyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu resim yarışması olan Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması kapsamında 8 ilde düzenlenecek Pınar Çocuk Resim Atölyeleri, uzman eğitmenler eşliğinde minik ressamların hayallerine ev  sahipliği yapacak.

Minik ressamların Pınar Çocuk Resim Atölyesi’nde yaptıkları resimler, 38. Pınar Çocuk Resim Yarışmasında değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden yarışmayı kazanan birer öğrenciye tablet ve profesyonel resim malzemesi ödüllerinin sahibi olacak. İlk olarak 15 – 16 Şubat tarihlerinde 11.00 ile 18.00 saatleri arasında Karaköy Galata Rum Okulu’nda İstanbullu çocuklarla buluşacak olan atölye, “Hayalini Çiz” teması ile Nisan sonuna kadar Bursa, İzmir, Eskişehir, Gaziantep, Şanlıurfa, Trabzon ve Samsun’da miniklere sanatı sevdirmeye devam edecek.

Bir cevap yazın