Animasyon

Denizlerin En Cesur Kaptanı Dandun ile Tanışmış mıydınız?

kaptan dandun

Animasyon severler müjde! Kaptan Dandun ve mürettebatının başından geçenleri keyifle izleyeceğiniz Kaptan Dandun (Capy’n Sharky) dün itibariyle gösterime girdi.

Bu hafta gösterime giren bu eğlenceli filmin konusunu merak edenler için işte aradıkları tüm detaylar…

Kaptan Dandun ve mürettebatı Sharky isimli gemilerini denize indirmeye hazırlanırken nasıl bir maceraya yelken açtıklarını henüz bilmiyorlardı. Kendini kusursuz bulan Kaptan Dandun, dostları Mikey ve Bonnie ile gerçek arkadaşlığı, özveriyi ve macerayı öğrenecekti. Onları alt etmek isteyen düşmanlar ise Dandun ve arkadaşlarının birbirlerine bağlılıklarından ve Kaptan Dandun’un derin denizlerdeki dev dostlarından haberdar değillerdi.

Peki ya kahramanlarımız…

Kaptan Dandun: Kendisi ufak tefek olabilir ancak denizlerin en korkusuz korsanı olduğu kesin. Okumayı, yazmayı hatta sayı saymayı çok iyi bilmiyor ama Dandun’un bildiği bir şey varsa o da tüm açık denizlerin en kararlı ve cesur kaptanı olduğudur.

kaptan dandun

Bonnie: Akıllı, mantıklı ve çözüm odaklıdır. Amiral babası, onu uzaktaki bir okula göndermek istemektedir ancak Bonnie kesinlikle gitmek istemez ve babasına baş kaldırır. Babasından ve emrindeki adamlardan kaçarken yolu Kaptan Dandun ve ekibi ile kesişir.

Mickey: Mickey ve Kaptan Dandun bir madalyonun iki yüzü gibidir. Dandun gözüpek ve başkaları için yaşamayan biridir. Mickey ise kurallara bağlı, içinde yaşadığı topluma karşı gelmeyi istemeyen bir çocuktur. Ancak hayalinde her zaman bir kahraman olmak yatmıştır.

Amiral: Bonnie’nin babası, yeteri kadar güçlü bir karaktere sahip olmamakla birlikte, emrindeki askerlere ve çevresine karşı sert, tehditkar ve çok da akıllı olmayan korkak sayılabilecek bir adamdır.

Yaşlı Bill: Yaşı ileri, deneyimli bir korsan olmasının yanı sıra, gerçek kötülüğün vücut bulmuş halidir. Kaptan Dandun’u küçümseyerek onu sürekli alt etmek isteyen Bill, Amiral’in tersine hiçbir kuralı da tanımaz.

Fare: Denizcilik konusunda son derece deneyimli olan Fare, Dandun’un yelkenlerden sorumlu mürettebatıdır. Tam bir görev faresidir ancak takdir edilmiyor olmak onu zaman zaman hüzünlendirir.

Coco: Sadece birkaç kelime söyleyebilen Papağan Coco, Dandun’un gökyüzündeki en büyük yardımcısıdır.

Flip: Kaptan Dandun’un mürettebatının en iyi üyelerinden biri olan Flip bir soytarı maymunudur. Kıvrak hareketleri ve zekasıyla Dandun’un tüm emirlerini eksiksiz yerine getirir.

Yengeçler: Kaptan Dandun’un kurtulmalarına yardım ettiği yengeç sürüsü, zor duruma düşen Dandun’u hatırlar ve vakti gelince kendisine yardım ederler. Dev yengeç ve sürüsünün büyük denizlerde aşamayacağı engel yoktur.

 

 

Bir cevap yazın