Animasyon

Kız çocuklarının ilham kaynağı Barbie sinemalarda

barbie uzay macerası

Barbie, 9 Mart 1959’da New York Uluslararası Oyuncak Fuarı’nda görücüye çıktığı andan itibaren tüm dünyada kız çocuklarının en sevdiği oyuncak olmayı başardı. 57 yıllık serüveni içinde öğretmenden pilota, veterinerden UNICEF elçisine, hatta aya çıkan bir astronota kadar temsil ettiği 150’den fazla kariyer ile kız çocuklarına ilham veren Barbie’yi bugünlerde ise sinemalarda izleyebileceğiz.

Eğer bu haftasonuna dair hala kafanızda bir program şekillenmediyse; Barbie: Uzay Macerası isimli animasyon filmine gitmek, kızınızla birlikte keyifli bir iki saat geçirebilmek adına güzel bir alternatif olabilir gibi duruyor benden söylemesi. Film, oğlunuzun ilgisini çeker mi çekmez mi bilemiyorum ama kızınızın ilgisini çekeceği kesin gibi…

Barbie’nin uzay macerasına eşlik etmeye hazırsanız, o halde macera başlasın bakalım. Çünkü Barbie artık dünyadan çok uzakta, yepyeni bir maceranın peşinde haberiniz olsun.

Animasyon filmde Barbie, bu sefer uçan kaykayıyla dolaşan ve inanılmaz yeteneklere sahip, kozmik bir prenses olarak karşımıza çıkıyor. Sevimli hayvan arkadaşı Pupcorn ve Barbie, kendi gezegenlerinde eğlenip dolaşırlarken bir gün gökyüzündeki yıldızların eskisi gibi parlamamaya başladığını görürler. Oysa galaksinin geleceği, yıldızların dansı bittiği için tehlikeye girmiştir.

Barbie, galaksiyi kurtarmak için görevlendirilen çok özel bir ekibe seçilir ve bu önemli görev için de çok uzakta bir gezegene seyahat etmek durumunda kalır. Barbie, bu gezegende uçan kaykaylarıyla dünyayı kurtarmak için maceralara atılan üstün yeteneklere sahip bir arkadaş grubunun ekibine katılır. Barbie, kalbinin sesini dinleyip arkadaşlarının desteğini alırsa, tüm evrenin beklediği bir lider olabileceğini keşfedecektir.

UIP Filmcilik tarafından dağıtıma çıkartılan Barbie: Starlight Adventure, ülkemizdeki adıyla ise Barbie: Uzay Macerası olarak gösterime giren bu keyifli animasyon filmini, kaçırmayın derim! Hepinize şimdiden iyi seyirler…

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz…

Bir cevap yazın