Animasyon

Bangır Bangır haykırıyoruz! Macera Günlükleri Sihirli Adaya Yolculuk başladı

Macera Günlükleri Sihirli Adaya Yolculuk

Kamal Bansal’ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu Macera Günlükleri Sihirli Adaya Yolculuk, Bir Film tarafından bugün vizyona girdi.

İngiltere’deki 9 yaşındaki Mo ve 12 yaşındaki Melody’nin hazine avcısı ve kaşif babaları Willard, iki minik kardeşe ipuçları bırakarak ortaya kaybolmuştur. Çocuklar, ipuçlarını çözmek için babalarının yakın arkadaşı Hint bilim adamı ve mucit, profesör Shanku’nun yardımına başvururlar. Yanlarına robot yardımcıları Robo’yu da alarak önce Himalayalar’ın derinlerinden, sonra da Nepal’in buzullarından geçen macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Çok geçmeden babalarının kayıp uygarlıklar ve eski tapınaklardan ortaya çıkardığı hazinelerin peşinde olan, eski düşmanları Franzotti ve adamları onları takip etmeye başlar. Profesör’ün çılgın icatları sayesinde Mo ve Melody, gökyüzünde görünmeyen bir duvarın arkasında, sadece birkaç kişinin görebildiği Sihirli Ada isimli gizli bir dünyaya ulaşır. Dinozorlar ve unicorn’lar, ejderhalar gibi mistik canlılara; rengarenk ağaçlar, meyveler ve çiçeklere ev sahipliği yapan bu büyülü yerde babalarını bulabilecekler mi? Franzotti’nin buradaki hayvanları ve güzellikleri yağmalamasını engelleyebilecekler mi?

Hindistan’ın uluslararası çok satan çocuk romanından uyarlama filmin hikayesi, sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden, Oscar Onur Ödülü sahibi Satyajit Ray’in yazdığı bir çocuk bilim serisine dayanıyor. Mucit ve bilim adamı Profesör Shanku’nın macera dolu günlükleri, Penguin tarafından İngilizce olarak yayınlanan ve onlarca dile çevrilen kitaplarla popüler kültüre mal oldu. Ray’in yarattığı kurmaca Profesör’ün sayısız çılgın icadı günümüz teknolojisine defalarca ilham oldu.

Steven Spielberg’in E.T ve Indiana Jones gibi klasiklerinin izinden giden animasyon, Avatar gibi doğa dostu mesajlar içerek ve çocuklara bilim aşkı aşılayan bir hikayeye sahip.

Bu haftasonu için hala bir plan programınız yoksa bugün gösterime giren Macera Günlükleri Sihirli Adaya Yolculuk güzel bir alternatif olabilir, bizden söylemesi…

Bir cevap yazın