Çocuk Kitapları

Babam Uyumak Bilmiyor!

babam uyumak bilmiyor

“Uyumak istemiyorum!”
“Bu gece uyumasam?”
“Hayır, hayır, hayır uyumayacağım!”

Benim babam koskocaman, hem de çok güçlü bir adam. Ama küçücük bir kusuru var. Geceleri uyumak bilmiyor. Evet, yanlış okumadınız, bir türlü uyumak bilmiyor.

Yatma vakti gelince, bizim evde her akşam aynı tiyatro sahneleniyor. Önce çılgın bir kovalamaca başlıyor, babam tavuk gibi kaçıyor! Sonrasında onu sakinleştirmek için hikaye anlatıp uyumasına yardımcı olmak da haliyle bana kalıyor!

Ah babam, canım babam, bugünlük bu kadar hikaye yeter. Haydi şimdi doğru yatağına!

Colalie Saudo’nun özgün metni ve Kris Di Giacomo’nun stilize çizimleriyle dikkat çeken Babam Uyumak Bilmiyor, baba ve çocuk rollerini tersyüz eden eğlenceli bir resimli kitap.

Yarattığı şaşırtıcı karakter tiplemeleriyle yatağa gitmek bilmeyen inatçı miniklere uyku alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan bu komik hikaye, küçük çocukların üstesinden gelmeye zorlandıkları gece, karanlık gibi kavramları mizahi bir incelikle irdeleyerek, çocuklara cesaret aşılıyor.

Karanlıktan korkan okurların yolunu aydınlatmaya hazırlanan Babam Uyumak Bilmiyor, yatağın yolunu unutan miniklerin yanağına tatlı bir iyi geceler öpücüğü kondurmaya geliyor.

Bir cevap yazın