Çocuk Kitapları

Çocuklara okumayı sevdiren Tom Gates geri döndü!

Tom Gates

İngiliz yazar Liz Pichon’ın, 43 ayrı dile çevrilen ve 7 milyona yakın okura ulaşan “Tom Gates” serisinin 10. kitabı Şaşırtıcı Yetenekler (Az Çok…) raflarda!

İngiliz yazar Liz Pichon’ın “Roald Dahl En Komik Kitap Ödülü” olmak üzere pek çok ödüle değer görülen “Tom Gates” dizisinin yeni halkası, Tudem Edebiyat etiketiyle okurlarıyla buluştu. Serinin 10 kitabı olan Şaşırtıcı Yetenekler (Az Çok…) öncekilerden çok daha fazla çizim ve oyun sayfası içeriyor.

Parlak fikirleri, şaşırtıcı yetenekleriyle yerinde duramayan Tom, 10. macerasında kötü giden bir tatili tersine çevirmenin yollarını arıyor!

Yarıyıl tatili gelip çatmıştır. Tom ve ailesi tatili Çam Ağacı Yöresi adındaki bir kamp alanında geçirmeye karar verirler. İnceledikleri broşürlere göre çok lüks olan bu kamp alanında çadır yerine mobil villada kalacaklardır. Oysa hiçbir şey planladıkları gibi gitmez. Tatil boyunca yağmur ve bin türlü terslik peşlerini bırakmaz. Neyse ki Tom’un şahane tatil günlüğü ve yaratıcı fikirleri imdada yetişir de tüm olumsuzluklara rağmen dolu dolu bir tatil geçirmeyi başarırlar.

10. serüveninde, yaratıcı etkinlik ve çizim sayfalarıyla okurlarını kitapla daha da bütünleştiren Tom Gates, parmak sineması, folyodan örümcek yapma, pipet karalaması, tatil ödevi metre gibi dâhiyane buluşlarıyla çocuklara eğlenceli bir okuma deneyimi vadediyor.

Özgün içeriği ve sayfa tasarımıyla fark yaratan “Tom Gates” serisi, okuma güçlüğü çeken çocukları kitapların renkli dünyasıyla buluşturarak önemli bir misyon üstleniyor.

Bir cevap yazın