Çocuk Kitapları

Elmaların Nasıl Paylaşılacağına Hayal Gücü Karar Veriyor

elmaları nasıl toplarsın

elmaları nasıl toplarsınÇocuk edebiyatımızın iki usta yazarı Aytül Akal ve Mavisel Yener, paylaşmak üzerine eğlenceli bir sessiz kitap için bir araya geldi. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan “Elmaları Nasıl Toplarsın?” ormandaki hayvanların, ağaç dallarındaki kıpkırmızı elmaları nasıl toplayıp paylaşacağının yanıtını, hiç yazı olmadan, keyifli çizimlerle okurun hayal gücüne bırakıyor.

Her Detayda Farklı Bir Öykü

Usta yazarlar Aytül Akal ve Mavisel Yener’in kurguladığı bu öykü, bir sessiz kitap. Paylaşmak konulu bu öykü, Ece Zeber’in capcanlı ve ayrıntılı resimleriyle hayat buluyor. Okur, her okuyuşta başka bir detay yakalayıp yepyeni bir öykü anlatıyor.

Gökten Beş Elma Düşmüş

Neredeyse hiç yazı olmadan, resimlerle anlatılan sessiz kitaplarda okur, sayfalara bakarak öyküyü hayal eder. Yazı olmadığı için okur hangi dili konuşursa konuşsun kitabı anlayabilir. Üstelik her okumada bambaşka bir ayrıntı yakalanacağı için yepyeni öyküler ortaya çıkar.

“Gökten beş elma düşmüş… Biri yetenekli ressama, ikisi sözsüz yazan iki yazar arkadaşa, biri bu kitabın okuruna… Peki kalan son elma kimin olsun? Kiminle paylaşmak istersen…”

 

Bir cevap yazın