Çocuk Kitapları

Hayvan Öyküleri Serisi’nin Yeni Kitapları Raflarda!

hayvan öyküleri

Hayvanlarla ilgili dünyaca ünlü Hayvan Öyküleri Serisi’ni çocuklarla buluşturan Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık), çocukların elinden düşüremediği serinin yeni kitaplarını da yayımladı. Kitapları 25’in üzerinde dile çevrilen Jill Tomlinson’ın yedi kitaplık çok sevilen hayvan hikayeleri, üç yeni kitapla tamamlanmış oldu. Çocuklar bu öykülerle hem hayvanlarla ilgili bilgiler ediniyor hem de büyümek, zorlukların üstesinden gelmek, dayanışmak gibi konular üzerine düşünüyor.

Dünyaca ünlü yedi kitaplık Hayvan Öyküleri Serisi’nin ilk dört kitabını geçtiğimiz aylarda çocuklarla buluşturan Redhouse Kidz, serinin son üç kitabını da yayımladı. Kitapları 25’in üzerinde dile çevrilen, yazdığı öyküleri dünyanın dört bir yanında okunan Jill Tomlinson’ın çok sevilen hayvan hikayeleri, Paul Howard’ın muhteşem karakalem çizimleri ve yeni tasarımlarıyla yeniden okurlarla buluştu. Çocukların bir solukta okuduğu Karanlıktan Korkan Baykuş, Evine Dönmek İsteyen Kedi, Hayatı Keşfetmek İsteyen Penguen ve Büyümek İsteyen Goril adlı ilk dört kitaptan sonra seri, son üç kitabın da raflarda yerini almasıyla tamamlandı.

Eğlence, Bilgi, Macera…

Karıncalarla tanışan küçük karıncayiyen Pim’in maceralarını anlatan Karıncanın Ne Olduğunu bilmeyen Karıncayiyen, bir aile kurmak isteyen çil tavuk Hilda’nın öyküsüyle Pes Etmeyen Tavuk ve sorularına yanıt arayan yavru susamuru Pat’ı anlatan Merak Eden Susamuru ile serinin son üç kitabı, 7 yaş ve üzeri çocuklar için yayımlandı. Çocuklar bu eğlence, bilgi ve macera dolu öykülerle kitap okumanın zevkine varırken, hayvanlarla ilgili bilgiler edinmenin yanı sıra duyguları tanıyor, büyümek, zorlukların üstesinden gelmek ve dayanışmak gibi konuların üzerine düşünüyorlar.

Bir cevap yazın