Çocuk Kitapları

Kayıp Masalın İzinde Bir Deniz Macerası

Kayıp Masalın İzinde Bir Deniz Macerası

Beş çocuk bir teknede yüzyıllar önce yazılmış bir defter bulur, sayfalardaki şifreleri çözmeye çalışırlar ve böylece macera başlar…

Redhouse Kidz’in (SEV Yayıncılık) yayımladığı Kayıp Masalın Şifresi ile çocuklar, kaybolmuş bir masalın izinde şifreli bilmeceler, tarihi yapılar ve bolca heyecanla örülü bir deniz macerasına çıkıyor. Çocuklar bilmeceleri çözmeye çalışırken Ayasofya’nın tarihi ve Karamanlıca dili gibi tarihi bilgiler ediniyor.

Murat yaz tatilini anneannesinin yanında, Yenice’de geçirecektir ama yapacak hiçbir şey bulamadığından canı çok sıkılmaktadır. Kasabanın internet sitesi sayesinde, Kuzey Yıldızı adlı teknede vakit geçiren dört çocukla tanışır ve her şey böylece değişir. Çocuklar teknedeki sandıkların birinde yüzyıllar önce yazılmış gizemli bir defter bulurlar; sayfalarında bir oyun gizlidir. Defteri yazan yaşlı tüccar, ninesinden dinlediği ve çok sevdiği bir masalı dörde bölüp dört ayrı şehre bırakmıştır. Parçaların yerini göstermek içinse birçok bilmece yazmıştır. Bir balıkçı ve denizkızını anlatan bu eski masalın rotası, tekneyle şifrelerin peşine düşen çocukları nefes kesici bir yolculuğa çıkaracaktır.

Tarihi bilgilerle dolu bir yolculuk

 Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kayıp Masalın Şifresi ile çocuklar, kaybolmuş bir masalın izinde şifreli bilmeceler, tarihi yapılar ve bolca heyecanla örülü bir deniz macerasına çıkıyor. Çocuklar, Mahir Çipil’in yazdığı bu sürükleyici romanda bir yandan bilmeceleri çözmeye çalışırken bir yandan da Dünya’nın Yedi Harikası, Karamanlıca dili, Ayasofya’nın yapımı gibi çeşitli konularda tarihi bilgiler ediniyor. Parçalarını topladıkça bölüm bölüm okuyacakları masal, onları denizaltında büyülü bir dünyaya götürüyor.

Bir cevap yazın