Çocuk Kitapları

Kitap Karıncası, çocukları sözcüklerin sihirli dünyasına taşıyor

Kitap karıncası

Girdiği evde ansızın karşısına çıkan bir süpürgeden kaçarken bir kitabın içine saklanan minik karınca için sayfalar yuvası, sözcükler arkadaşı olur. Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kitap Karıncası, harfler ve sözcüklerle tanışan, okuma yazmayı öğrenmek için çabalayan çocuklara ilham oluyor. Sezin Mavioğlu’nun yazdığı ilk çocuk kitabı, onları noktalama işaretleri, tekerlemeler ve bilmecelerle tanıştırıyor.

Bir karınca ve onun kardeşleri, yuvalarını doldurmak için yiyecek arayışına çıkar ve yemek kokularını takip ederek bembeyaz bir eve girerler. Ancak ansızın ortaya çıkan bir süpürge hepsinin kaçışmasına neden olur ve minik karınca bir kitabın içine saklanır. İşte böylece sözcüklerin dünyasına adımını atmış olur. O günden sonra sözcükler ona nasıl yazı yazılacağını öğretir, sayılar ve noktalama işaretleriyle onu tanıştırırlar. Karınca tüm bunları öğrenirken, öyküler ve masallar okumayı da ihmal etmez.

Çocuklara İlham Veriyor

Redhouse Kidz (SEV Yayıncılık) tarafından yayımlanan Kitap Karıncası, harfler ve sözcüklerle tanışan, okuma yazmayı öğrenmek için çabalayan çocuklara ilham oluyor. Sezin Mavioğlu’nun yazdığı bu ilk çocuk kitabı, onları noktalama işaretleri, tekerlemeler ve bilmecelerle tanıştırıyor. Karıncanın serüveni, Gökçe İrten’in farklı ve dikkat çekici çizimleriyle renkleniyor.

Bir cevap yazın