Çocuk Kitapları

Kitap sevmeyenler mutlaka okumalı!

arkadaş olalım mı?

Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran yayınevi Redhouse Kidz’in yayımladığı Simone Lia’nın Arkadaş Olalım mı? kitabını sessizlik gerektiren bir yerde kesinlikle okumayın derim! Zira bir solucan ile tavuğa benzeyen bir kuşun sıradışı yolculuğunu okurken kahkahalarınızı tutamayacaksınız!

Kitabımızın konusuna gelince; Marcus bir solucandır. Laurence ise tavuğa benzeyen bir kuş. Laurence kahvaltıda Marcus’u yemeye niyetlenmişken Marcus onu sıcacık bir “Günaydın” ile şaşırtır. Marcus konuşarak Laurence’i oyalamaya çalışacaktır ama hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır: Laurence kendini bir flamingo zannetmektedir ve en büyük hayali Afrika’ya gidip flamingo ailesiyle buluşmaktır. Fakat tek bir sorun vardır. Marcus harita okumayı bilmiyordur. Yine de yapacak bir şey yoktur. Marcus’un hayatta kalmak için tek şansı, Laurence’ı mutluluğu bulacağına inandığı Afrika’ya götürmektir. O uçacak, Marcus da harita okuyarak yolu tarif edecektir.

Marcus’un hayatta kalma hikayesi, bir kuş evinde başlayıp flamingoların yaşadığı diyarlara kadar uzanan benzersiz bir yol macerasına, sıradışı bir arkadaşlığa dönüşüyor. Bu ilginç karakterlerin komik mi komik macerası, çocukları klişeye boğmadan, kahkahalar eşliğinde eğlenceli bir okumaya davet ediyor.

Kitapta yer alan son derece yalın ama bir o kadar da esprili resimler de okuma zevkini ikiye katlıyor. Redhouse Kidz’in yayımladığı, “Arkadaş Olalım mı?”yı kitap okumayı sevenler kadar sıkıcı bulanların da okumasında fayda var!

 

 

Bir cevap yazın