Çocuk Kitapları

Öykü yazma sırası artık sizde!

Öykü yazma sırası artık sizde!

Esin perinizi harekete geçirip, kendi öykünüzü kaleme almaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise Tudem Yayınları’ndan çıkan Mavisel Yener ile Öykü Atölyesi, genç okurları kendi öykülerini yazmaya heveslendirerek, öykü yazma yolunda onlara kılavuzluk edecek, bilginiz olsun.

Mavisel Yener’in kaleme aldığı Öykü Atölyesi kendi öykülerini yazmak isteyen genç yazarlar için adeta bir başvuru niteliği taşıyor.

Öykü Atölyesi, bir yandan kitabın kahramanları Barış, kedisi Marul ve dostlarının başından geçen ilginç olayları anlatırken, bir yandan da okurlara kendi öykülerini yazmaları için adım adım kılavuzluk edecek.

Kitabın kahramanı Barış, ödüllü bir film öyküsü yazma yarışmasına hazırlanıyor ama çalışmaya nereden başlayacağına bir türlü karar veremiyor. Esin perisini çağırma yöntemleri neler? Yazarlar tıkanıp kaldıklarında hangi yola başvuruyorlar? Peki, Barış kısa film öyküsünü ne hakkında yazmalı? Öykü nerede geçmeli, karakterleri kimler olmalı? Tabii bir de öyküyü kimin ağzından anlatacağına karar vermesi gerekiyor. Neyse ki ona yol gösterecek harika bir başvuru kitabı var: Mavisel Yener ile Öykü Atölyesi.

Mavisel Yener, gerek kurgusu gerekse içinde yer alan etkinlik çeşitliliğiyle sıra dışı bir çalışmaya imza atıyor. Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Öykü Atölyesi yazar adaylarına hayatımızdaki en sıradan şeyin bile başlı başına bir öykü olabileceğini hatırlatıyor.

Unutmayın, her şey düşlemekle başlar… 🙂

 

Bir cevap yazın