Çocuk Kitapları

Soru bahane, denklem çözmek şahane!  

işlem tamam elde var 3

Bilimi edebiyatla buluşturan yazar Toprak Işık’ın “İşlem Tamam” isimli başvuru dizisinin üçüncü kitabı Elde Var 3, matematiğin ne kadar eğlenceli olabileceğini gösteriyor.

Tudem etiketiyle yayımlanan İşlem Tamam – Elde Var 3 problem çözme, denklemler ve kesirler gibi temel matematik konularını sürükleyici bir hikâyeyle buluşturuyor. Toprak Işık’ın mizahi anlatımını Doğan Gençsoy’un karikatür esintili resimleriyle renklendiren İşlem Tamam serisi, 10 yaş ve üzeri okurlara matematiği sevdirmenin en keyifli yollarından birini sunuyor.

“Matematik dediğin problemsiz olmaz, matematikçi dediğin problem çözmeden duramaz.” görüşünden yola çıkan Toprak Işık, “İşlem Tamam” serisinin üçüncü halkasında soru çözmek için gereken malzemelerden x’li, y’li sorulara, denklemlerden geometriye uzanan bir seçkide, matematiğin omurgasını oluşturan önemli konulara değiniyor.

Doğru dille ve yöntemle anlatılan matematiğin, katıksız bir eğlenceye dönüşebileceğini savunan yazar, İşlem Tamam’da yarattığı matematik evreni ile okurları sayıların büyülü dünyasında sihirli bir yolculuğa çıkarıyor.

Bir cevap yazın