Çocuk Kitapları

Süper Çocuklar hız kesmiyor!

süs delisi

Aytül Akal’ın farklı yeteneklerini keşfederken ortak amaçlar etrafında toplanan “Süper Çocuklar” serisinin heyecan dolu yeni serüveni Süs Delisi yayımlandı!

Ödüllü yazar Aytül Akal’ın çok sevilen Süper Çocuklar serisinin dördüncü kitabı Süs Delisi, Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 8-10 yaş aralığındaki kitapseverlere hitap eden Süs Delisi gizemli ve parlak bir nesnenin peşine düşen bir grup öğrencinin maceralarını konu ediyor.

süs delisi

Tatilde canı çok sıkılan Mete’nin hayatı hızla geçip giden arabadan düşen parlak bir broş ile hareketlenir! Broşun, gizemli arabanın sırrını çözmek ve Gamze’nin bir süredir haber alınamayan ünlü moda tasarımcısı halasını bulmak için Süper Çocuklar kolları sıvar. Renklere, kokulara ve seslere karşı hassas kahramanlarımızı yeni bir macera beklemektedir…

Hayatın her alanında, başkalarının tasarımlarını, düşlerini, yaratıcılıklarını sahiplenmek isteyenlerin çıkabileceğini anımsatan Süs Delisi, özgün olanın daima en önde olacağının altını çiziyor. Kitap, okurlara ortak bir hedef uğruna tek yürek olma bilincini aşılıyor.

Serinin önceki halkalarından bağımsız olarak da okunabilen Süs Delisi, Yusuf Tansu Özel’in ilgi çekici resimleriyle hayat buluyor.

“Süper Çocuklar serisinde, üç çocuğun maceraları merkeze alınsa da arka plan bilimsel gerçeklerle örülmüş. Her birinin farklı bir özel yeteneği olan, bu sayede olayları çözebilen bu çocuklar, farklılıklarımızla bir arada yaşamanın derin anlamını yansıtan semboller.” Cumhuriyet Kitap

Bir cevap yazın