Genel

Anneler Soruyor, Uzmanlar Yanıtlıyor!

igrow

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı’nın çocukların gelişiminin ebeveynleri tarafından kolayca takip edilmesini sağlamak amacıyla sunduğu iGrow web sitesi yepyeni yüzü ve içerikleriyle ebeveynlerle buluşuyor.

Çocuk büyüme ve gelişimini takip etmeye yönelik Türkiye’nin ilk mobil uygulaması olan iGrow’un yenilenen web sayfasında; annelere tavsiyeler, bebek ve çocuk beslenmesine dair makaleler, renkli ve dengeli tariflerin yanı sıra uzmanlara soru sorma platformu ile en çok merak edilen soruların yanıtları tüm ebeveynlerle buluşuyor.

Kurulduğu 2009 yılından bu yana sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak, toplumu beslenme ve sağlık alanlarında bilimsel ve güvenilir bilgiyle aydınlatmak üzere birçok projeyi hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı’nın, ebeveynlerin çocuklarının sağlıklı gelişimini takip edebilmesi için sunduğu iGrow, yenilenen yüzüyle anne babalara rehber olmaya devam ediyor.

Hollandalı Araştırma-Geliştirme kuruluşu TNO tarafından geliştirilen ve Sabri Ülker Vakfı tarafından adaptasyonu sağlanan iGrow, yenilenen internet sitesiyle daha çok ebeveyne, daha yakından ulaşmayı hedefliyor.

igrow

iGrow çocuk beslenmesiyle ilgili herkese hitap ediyor

Türkiye’nin çocuk beslenmesi ve gelişimini takip etmeye yönelik ilk mobil uygulaması olan iGrow, yenilenen internet sayfasında Annelere Tavsiyeler, Bebek ve Çocuk Beslenmesi, Renkli ve Dengeli Tarifler, Annelerin Merak Ettikleri ve Anneler Soruyor başlıkları altında ebeveynlere güvenilir ve bilimsel bir bilgi kaynağı sunuyor.

iGrow; anne adayları, ebeveynlerin yanı sıra çocuk gelişim uzmanları, öğretmenler, sağlık çalışanları ile çocuk beslenmesi üzerine ilgili olan tüm bireylere çocuklarının büyüme ve gelişimini Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun şekilde takip edebilme imkanını sağlıyor.

Ayrıca sitede gebelik-emzirme döneminde beslenme, bebeklik, çocukluk ve adolesan döneminde beslenmeye yönelik bilgiler, çocuklarının öğünlerini keyifli hale getirebilmek için renkli ve dengeli tariflere de yer veriliyor.

iGrow’dan çocuk ve anne beslenmesine yönelik 3 yeni kitap!

igrow.sabriulkerfoundation.org adresinden ulaşılan internet sitesinde Annelere Tavsiyelebaşlığı altında ebeveynlerin, beslenme ve sağlık üzerine merak ettiği konular hakkında bilgilere yer veriliyor. Ayrıca sitede iGrow’un “Anne Adayları, Gebeler ve Emziren Annelere Özel Beslenme Tavsiyeleri” , “Ek Besinlere Geçiş, Bebek ve Oyun Çocuklarının Beslenmesi Konusunda Annelere Tavsiyeler”, “Okul Çağı Çocuk ve Adolesan Beslenmesi Konusunda Annelere Tavsiyeler” adlı 3 yeni kitabına da online olarak ulaşılabiliyor.

Annelerin merak ettiklerine yanıtlar referans kurumlardan geliyor

“Çocuğuma nasıl yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırabilirim?”, “Çocuğum çok az yemek yiyor, iştahını arttırmak için ne yapmalıyım?”, “Çocuğum okula gidiyor, beslenme çantasına ara öğün olarak ne koyabilirim?” gibi anneler tarafından sorulmuş ve uzmanlar tarafından yanıtlanmış tüm sorulara Annelerin Merak Ettikleri başlığı altından ulaşılabiliyor. Web sitesinin yeniliklerinden bir diğeri olan Anneler Soruyor! bölümünde ise ile tüm ebeveynler, merak ettikleri sorulara bilimsel kaynaklardan yanıt buluyor.

İlk altı ay sadece anne sütü

Sabri Ülker Vakfı, Dünya Emzirme Haftası vesilesiyle anne sütünün önemine de dikkat çekiyor. Anne sütünün bebeğin ilk 6 ayda ihtiyacı olan tüm besin öğelerinin tamamını karşıladığına dikkat çeken Sabri Ülker Vakfı, iGrow’un yenilenen sitesinde igrow.sabriulkerfoundation.org adresinde anne sütünün beslenmedeki yerine ilişkin detaylı bilgiler veriyor.

Bir cevap yazın