Genel

Bilge Adam Genç Akademi’nin 5-13 yaş arası sömestr eğitim programı kayıtları başladı

bilge adam genç akademi

Türkiye’nin en büyük bilişim eğitimleri kurumu Bilge Adam’ın 20 yılı aşkın deneyimiyle 5 – 18 yaş grubu çocukları ve gençleri üniversite öncesinde dijital dünya ve teknoloji ile tanıştırmayı, eğitmeyi ve geleceğe hazırlanırken daha donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı hedefleyen Bilge Adam Genç Akademi; 3 boyutlu modelleme, oyun tasarımı, kodlama ve robotik dünyasına adım atmak isteyen 5 – 13 yaş arası öğrencilere sömestr tatili boyunca dolu dolu bir program hazırladı.

Bilge Adam Genç Akademi sömestr programlarında, çocukların analiz etme ve sonuç çıkarma becerilerini geliştirmeleri hedeflenirken, aynı zamanda dijital strateji oyunları oynayarak, yenilikçi bir metodolojiyle analitik düşünme yetenekleri kazanmaları, elektronik ve mekanik ortamı tanımaları hedefleniyor. Office 365 ile dijital iletişimi deneyimleyecek olan öğrenciler, Minecraft Education Edition ile oyun tasarımını öğrenip, yaratıcılıklarını arkadaşlarıyla beraber kullanarak yeni bir dünya yaratacak, hayal güçlerini birleştirerek projeler oluşturacaklar.

3 boyutlu modelleme ile endüstriyel bir tasarımcının bir ürün yaratmak için takip ettiği süreçleri öğrenecek olan 10-13 yaş arası öğrenciler ise, sömestr tatili boyunca Tinkercad yazılımını kullanarak endüstriyel tasarım sürecine bir bakış açısı kazanacaklar. Mühendislik, tasarım süreci ve endüstriyel tasarımın unsurlarını kavrayacak, robot kol yardımı ile nesneleri hareket ettirme süreçlerini öğrenecek, lazer ışınları veya kalem yardımı ile oluşturdukları tasarımları diledikleri nesnenin üzerine çizebilecekler. 3 boyutlu yazıcı kullanarak fikirlerini hayata geçirme şansını yakalayacak çocuklar, eğitim programının sonunda tasarımlarını bir prototipe dönüştürecekler.

Bir cevap yazın