Genel

Karnesini alan tatile koşuyor

sömestr tatili

Öğrenciler büyük bir heyecanla bekledikleri yarıyıl tatiline 21 Ocak’ta girecekler. 4 Şubat’a kadar sürecek olan sömestr tatili, hem yorucu bir maratona ara veren öğrenciler, hem de çocuklarıyla doyasıya vakit geçirmek isteyen veliler tarafından heyecanla bekleniyor. Tatilsepeti.com, yarıyıl tatilinde gönlünce seyahat etmek ve dinlenmek isteyenler için birbirinden renkli tatil alternatifleri hazırladı.

İşte her beğeniye hitap eden birbirinden renkli tatil seçenekleri…

İster Türkiye  ister Avrupa’da kayak keyfi

Sömestrlerin vazgeçilmezi kayak tatilleri her zaman olduğu gibi bu yıl da kış tatilini sevenlerin gözdesi. Tatilsepeti, Uludağ’da kişi başı 99 TL’den başlayan günübirlik turlardan kişi başı 339 TL’lik konaklamalı turlara kadar Erciyes, Palandöken, Sarıkamış, Kartalkaya gibi birçok farklı destinasyonda kayak tatili fırsatları sunuyor. Kayak tatilini kendisi planlamak isteyenler ise Kartalkaya’da kişi başı 179 TL, Sarıkamış’ta 187 TL, Palandöken’de 277 TL, Uludağ’da 297 TL ve Erciyes’te 410 TL’den başlayan otel fiyatlarından yararlanabilecekler.

sömestr tatili

Yarıyıl tatilinde kayak yapmak için Türkiye’ye yakın destinasyonlardaki yurtdışı kayak merkezleri de revaçta. İstanbul’dan otobüsle birkaç saatte ulaşmanın mümkün olduğu Bulgaristan’daki Bansko kayak merkezinde 3 gece konaklamalı turlarla kişi başı 99 Euro’ya konaklama yapılabildiği gibi, kayak tutkunları Romanya’nın Brasov bölgesinde yer alan kayak merkezlerini de tercih edebilirler. Seyahatseverler, bölgede yer alan Tampa Dağı’nda kayak yaptıktan sonra kentin etrafındaki tarihi şatoları da gezerek kış tatilini daha keyifli hale getirebilirler.

Stres atmak için termal oteller

Günlük hayatın karmaşasından uzaklaşmak, stres atmak isteyen tatil severler, yarıyıl tatilinde termal havuz, spa ve bedeni rahatlatan masajlardan faydalanabilecekleri termal otelleri de tercih edebilir. Termal otelleri yarıyıl tatiline özel indirimli olarak sunan tatilsepeti, Yalova, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bolu /Abant gibi termal bölgelerinde kişi başı gecelik 57 TL’den başlayan fiyatlarla tatilcileri ağırlıyor.

Kışın yaz tatili sevenlere…

Kışın dondurucu soğuğundan kaçmak, güneşle içini ısıtmak isteyenler de yarıyıl tatilinde uzak rotalara yolculuk ederek kış aylarında yaz tatili yapabilecekler. Tatilsepeti, denize girmek için yaz mevsimini beklemek istemeyen tatilcilere birbirinden renkli rotalar sunuyor. Tatilciler, 4 gece konaklamalı, kişi başı 349 Euro’dan başlayan fiyatlarla Dubai’ye giderek hem alışverişin hem de güneşin tadını çıkarabilir, kişi başı 399 Euro’ya Beyrut’un otantik sokaklarında dolaşabilir veya 549 Euro’ya vize bile almadan Tayland’a giderek Pattaya’nın mercan adalarında yüzmenin keyfine varabilirler.

Bir cevap yazın