AktiviteSağlık

Çocuklar Ağız ve Diş Sağlığının Önemini Süper Hospi ile Öğreniyor

Süper Hospi Mikroplara Karşı

Ağız ve diş sağlığı bakımının öğretilmesini amaç edinen Hospitadent Diş Hastaneleri’nin “Hospitadent Çocuk Tiyatrosu” sosyal sorumluluk projesi tüm hızıyla devam ediyor. Çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini hem eğlendirerek hem de öğreterek anlatmak amacıyla hayata geçirilen projede, Kerem Alışık’ın süpervizörlüğünü yaptığı, Yalvaç Ural’ın yazdığı ve Yiğit Pakmen’in yönettiği “Süper Hospi Mikroplara Karşı” adlı tiyatro oyunu ücretsiz olarak İstanbul’un farklı ilçelerinde seyircilerle buluşuyor.

Hospitadent Diş Hastaneleri’nin Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliği ile başlattığı “Hospitadent Çocuk Tiyatrosu” sosyal sorumluluk projesi, ağız ve diş sağlığı konusuna dikkat çekilen “Süper Hospi Mikroplara Karşı” adlı tiyatro oyunuyla İstanbul’daki tüm minikleri ücretsiz olarak buluşturuyor. Kerem Alışık’ın süpervizörlüğünü yaptığı, Yalvaç Ural’ın yazdığı ve Yiğit Pakmen’in yönettiği oyunda, ağız ve diş sağlığının önemi eğlenceli bir şekilde minik seyircilerin beğenisine sunuluyor.

Çocuk Gelişiminde Ağız ve Diş Sağlığı Büyük Önem Taşıyor

Ağız ve diş sağlığının çocukların gelişiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olduğunu dile getiren Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, “Ağız ve diş sağlığı, genel vücut sağlığımızın bölünmez bir parçasıdır. Diş tedavilerinde ileri yaşlarda yapılan tedavilerin çoğunun kökeni çocukluk çağı ve ergenlik döneminde dişlere gereken önemin gösterilmemesinden kaynaklanır. Ağız ve diş sağlığına ülkemizde yeterince önem verilmediğini görüyoruz. Türkiye’de diş fırçalama alışkanlığı yok denecek kadar az. Bu sebeple, çocukluk çağında yapılan bilinçlendirme, doğru ve düzenli ağız ve diş sağlığı, bakımı ve koruyucu tedbirler ile azaltılabilir. Düzenli hekim kontrolü, çocuğun hekim ile ilişkisinden kaynaklanan bilinçlenme, fırçalamanın öneminin öğretilmesi çocuk için ileri yaşlara yönelik edinilmiş en önemli kazançtır. Genel anlamda çocukluk çağında uygulanan koruyucu hekimlik uygulamaları, sürecin daha az zahmetli, daha az masraflı ve daha az ağrılı olmasını sağlar. Tüm bu bilgiler ışığında ağız ve diş sağlığının önemini çocuklarımıza hem eğlenerek hem de öğreterek anlatmak amacıyla “Hospitadent Çocuk Tiyatrosu”nu sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin diş sağlığı konusunda bilinçlenmesi ve bu farkındalığı oluşturmak bizim görevimiz. Bu konuda yeni projeler de hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

Tiyatro Yer ve Tarihleri:

17 Mart Cumartesi Saat 13:00 Nurettin Topçu Kültür Merkezi, Bahçelievler

24 Mart Cumartesi Saat 14:30 Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi, Bağcılar

31 Mart Cumartesi Saat 12:00 GrandPera Tiyatro Sahnesi, Taksim

06 Nisan Cuma Saat 16:00 Ahi Evran Kültür Merkezi, Pendik

13 Nisan Cuma Saat 16:00 Ahmedi Hani Kültür Merkezi, Pendik

21 Nisan Cumartesi Saat 12:00 Halis Kurtça Kültür Merkezi, Kadıköy

22 Nisan 2018 Pazar Saat 12:30 Cemal Süreyya Sergi Ve Etkinlik Merkezi, Ataşehir

22 Nisan 2018 Pazar Saat 14:30 Cemal Süreyya Sergi Ve Etkinlik Merkezi, Ataşehir

 

Bir cevap yazın