Yemek zamanı

İpek Bulgur; çocuklara bulguru sevdirecek

İpek Bulgur; çocuklara bulguru sevdirecek

Türkiye’nin en büyük bulgur üreticisi ve ihracatçısı İpek Bulgur, 16 – 18 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Sirha Gıda Fuarı’nda çocuklar için özel olarak üretilen kaliteli, besin değeri yüksek ve miniklerin severek tüketebilmesi için özel tariflerle birlikte gelen saf ve doğal Mardinli bulgurunu lanse etti.

Yeni nesillerin diğer alternatiflere kıyasla çok daha sağlıklı ve besleyici olan bulgurla tanışması ve gündelik gıda alışkanlıklarına dahil etmesi hedefiyle üretilen Köftecik, Pilavcık ve Çorbacık, 1 Ocak itibarıyla tüm raflarda olacak.

İpek Bulgur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mardin Bulgur İmalatçıları Derneği Başkanı Faysal Sun, fuarda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şu anda gelecek nesile, çocuklara bulguru sevdirmeliyiz. Onunla yetişmediler, maalesef artık bilmiyorlar, bu kültürü onlara vermek istiyoruz. Bu amaçla Sirha Gıda Fuarı’nda çocuklar için geliştirdiğimiz 3 ayrı ürünü lanse ettik. Hem besin değeri yüksek hem de yapımı kolay ürünler. 2018 başında tüm Türkiye’de raflarda olacak. Şu anda ürün gamımızda 7 çeşit ürün var şu anda, ama biz katma değeri yüksek ürünler geliştirmek istiyoruz. Bulgurun zenginleştirilmiş hali için ar-ge yapıyoruz. Kurutulmuş domates, biber, salça her şeyi içinde, yemeye hazır halde sunacağız. Toplumun tüketim alışkanlıkları değişti, çağa uygun bir hızda yemek hazırlanıyor. Makarnada gördüğümüz çeşitliliği bulgurda da yaratmayı hedefliyoruz.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın